SON DAKİKA

İzmir

Herkes aynı soruyu soruyor: Bugün İzmir'de otobüsler ücretsiz mi?

İzmir'de 10 Kasım tarihinde toplu ulaşımın ücretsiz (bedava) olup olmadığı, etkinliklere katılacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

10 Kasım 2019 11:00
Herkes aynı soruyu soruyor: Bugün İzmir'de otobüsler ücretsiz mi?

İzmir'de bugün yapılacak etkinliklerle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk anılacak. İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada İzmir'in birçok yerinde anma organizasyonu düzenleneceği ifade edilmişti. Etkinlikler kapsamında konserler, sergiler, belgesel gösterimleri ve müzik dinletileri yapılacak.(Etkinlik listesi için tıklayın) Kısa süre önce kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda İzmir'de toplu ulaşım araçlarının fiyatları 1 kuruşa indirilmiş ve vatandaşlar etkinliklere kolay bir şekilde katılmıştı. İzmirli vatandaşlar, 10 Kasım'da da aynı uygulamanın olup olmadığını merak ediyor. Peki İzmir'de 10 Kasım'da ulaşım ücretsiz mi? İşte detaylar...

Herkes aynı soruyu soruyor: Bugün İzmir'de otobüsler ücretsiz mi?

İZMİR'DE 10 KASIM'DA OTOBÜSLER BEDAVA MI?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce alınan kararla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda toplu ulaşımı 1 kuruş olarak belirlemiş ve gün içinde vatandaşlar araçları 1 kuruş ödeyerek kullanmıştı. Belediye, 10 Kasım'la ilgili herhangi bir karar almadı. Bu nedenle 10 Kasım'da vatandaşlar, normal ücretleri ödemeye devam edecek.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım