SON DAKİKA

İzmir

Hüsnü Şenlendirici’nin 'Klarnet Kampı' bitti

İzmir Kınık’ta Klarnet Kampı düzenleyen Hüsnü Şenlendirici, kampta yeni şarkısının klibini de çekti.

6 Temmuz 2019 20:49
Hüsnü Şenlendirici’nin 'Klarnet Kampı' bitti

Ünlü Klarnetçi Hüsnü Şenlendirici her yıl İzmir’in Kınık ilçesindeki çiftliğinde “Klarnet Kampı” düzenliyor. Bu yıl 4.’sü düzenlenen kamp sona erdi. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcılarla düzenlenen Klarnet Kampı’nda 120 kişi vardı. 7’den 70’e katılımcıların olduğu klarnet kampında, Hüsnü Şenlendirici klarnetin inceliklerini öğretti. Klarnet Kampı’na gelenler çiftliğin içinde bulunan çadırlarda konaklarken, kampa her gün bir sanatçı da katılarak eğitimlere renk kattı. Klarnet Kampı’nın kapanış gününde ise ünlü sanatçı Hakan Altun kampı ziyaret etti.

ŞENLENDİRİCİ’DEN KAMP YORUMU

Kampın bitmesinden dolayı üzgün olduğunu dile getiren ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, 4. Klarnet Kampı’nın iyi geçtiğini söyledi. Her yıl yeni insanların kampa gelerek eğitimler aldığını, dünyanın değişik ülkelerinden ve Türkiye’nin farklı noktalarından enstrüman ve müzik severlerin bir araya geldiğini söyleyen Şenlendirici, klarnet kampında günün bitimiyle performans etkinlikleri düzenlediklerini söyledi. Kendisi için yorucu olan performansların, eğitim almak için gelenler için eğlenceli olduğunu kaydeden Şenlendirici, kampa 1 yıl ara vereceğini, sonrasında tekrar klarnet kampı düzenleyeceğini söyledi.

BALKAN ŞARKISINI YENİDEN YORUMLADI

Kınık ve Bergama’da vatandaşlarla bir araya gelen Hüsnü Şenlendirici, yeni şarkısına klip çekti. Farklı ülkelere giderek kayıtlar yaptıklarını dile getiren Şenlendirici, ülkemizden de birçok sanatçının şarkısına katkı sunduğunu söyledi. Eserin Balkan şarkısı olduğunu söyleyen Şenlendirici, ülkemizde çok bilinmeyen ancak Balkanlarda çok bilinen ve sevilen şarkının yeni bir yorumla klibinin çekildiğini söyledi.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım