SON DAKİKA

İzmir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi verdi, İzmir'de bekçi alımı yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aralarında İzmir de bulunan birçok kentte 8 bin bekçi alımı yapılacağını açıkladı.

24 Mayıs 2019 14:02
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi verdi, İzmir'de bekçi alımı yapılacak

Son dakika İzmir... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Kağıthane'de muhtarlarla bir araya geldi. Bir süredir konuşulan bekçi alımıyla ilgili müjdeyi veren Soylu, aralarında İzmir'in de olduğu birçok kentte 8 bin bekçi alımının yapılacağını açıkladı. 

Türkiye'de 21 binin üzerinde bekçi olduğunu ve bunların 4 bin 200'ünün İstanbul'da olduğunu ifade eden Süleyman Soylu, yeni sisteme geçiş yapacaklarını ifade etti.  

"Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz. Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız."

İzmir bekçi alımı

İZMİR BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK? 

İzmir'de alım yapılması planlanan bekçiler, eğitime ve ardından sınava tabi tutulacak. Akşam saat 18.00'de göreve başlayacak bekçiler, 12 saat boyunca çalışacak. Bekçilerin görevi, "Suç işlenirken veya işlendikten sonra saldırganların yakalnması, kamu düzenini bozacak olaylara karşı kolluk güvenlikleri gelene kadar düzeni sağlaması" olarak belirtiliyor. 

BEKÇİ MAAŞLARI 

İzmir'de de alım yapılacak bekçilik mesleği için, maaşlar ortalama 4 bin TL olacak. Bu miktar, bekçinin evli-çocuklu olması durumuna göre de değişecek.

İlgili Haberler

Kaynak: İHA

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım