SON DAKİKA

İzmir

İZBAN Grevinin Bitmesiyle Geçici Otobüs ve Minibüs Seferleri Kaldırılıyor

İZBAN'daki grevin geçici olarak sonlanmasıyla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçici olarak düzenlediği otobüs ve minibüs seferlerini kaldırdı.

8 Ocak 2019 22:05
İZBAN Grevinin Bitmesiyle Geçici Otobüs ve Minibüs Seferleri Kaldırılıyor

İZBAN'da 10 Aralık'tan bu yana süren greve Cumhurbaşkanlığı kararıyla ara verilmesinin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi açıklamada bulundu. Belediye, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için düzenlediği otobüs ve minibüs hatlarının seferden kaldırılacağını duyurdu.

Grev süresinde İZBAN seferlerine yakın bölgelerden otobüs ve minibüs hatları organize eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, şu otobüslerin görevine son verdi:

  • 773 numaralı Torbalı (Tepeköy Aktarma)ESBAŞ Aktarma,
  • 843 numaralı Aliağa Aktarma - Egekent Aktarma,
  • 844 numaralı Egekent Aktarma - Bornova Metro
  • 856 numaralı Çiğli Aktarma - Alsancak Gar

Bu otobüslerin yanı sıra, geçici olarak oluşturulan minibüs hatları da kaldırıldı.

ERDOĞAN'IN KARARIYLA İZBAN GREVİNE ARA VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla, yaklaşık 1 aydır süren İZBAN grevine ara verilmiş, karar resmi gazetede yayınlandıktan sonra İZBAN seferleri yeniden başlamıştı.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım