SON DAKİKA

Ekonomi

İZDENİZ'le Sendika arasında sözleşme imzalandı! İZDENİZ 2019 maaşları belli oldu

İZDENİZ ile Türkiye Denizciler Sendikası arasında bir süredir devam eden görüşmeler mutlu sonla bitti. İZDENİZ 2019 maaşları belli oldu.

15 Mayıs 2019 14:53
İZDENİZ'le Sendika arasında sözleşme imzalandı! İZDENİZ 2019 maaşları belli oldu

Son dakika İzmir... İZDENİZ A.Ş. ile Türkiye Denizciler Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesinde mutlu son! Yapılan anlaşma sonunda imzalar atıldı. İZDENİZ'de çalışan personellere yüzde 25 ila 30 arasında zam yapıldı. 

İZDENİZ MAAŞLARI 2019 

Yapılan anlaşmaya göre İZDENİZ'de çalışan gemi adamlarına yüzde 25, ikinci skaladaki gemi adamlarına yüzde 29,5, kara personelinin maaşlarına ise yüzde 30,5 zam yapıldı. Bunun yanı sıra gece çalışma zammı da yüzde 20'den 30'a çıkarıldı. 

İZDENİZ A.Ş ile Türkiye Denizciler Sendikası arasında imzalanan anlaşma sonrasında, maaşlar şu şekilde olacak: 

  • Gemi adamları: 4 bin - 9 bin TL arasında
  • Kara personeli: 3 bin 400 TL - 6 bin 400 TL arasında
İZDENİZ maaşları 2019

İZDENİZ SÖZLEŞMESİ 2 YIL GEÇERLİ OLACAK 

İki taraf arasındaki sözleşme 2 yıl boyunca geçerli olacak. Sözleşmenin bitmesinin ardından İZDENİZ ile Türkiye Denizciler Sendikası sözleşme için yeniden masaya oturacak. 

2 YIL ÖNCE ANLAŞMAZLIK NEDENİYLE GREV YAPILMIŞTI 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığında Aziz Kocaoğlu'nun olduğu dönemde, iki taraf arasındaki anlaşmazlık nedeniyle İZDENİZ grev kararı almış ve 23 gün boyunca vapur seferleri yapılmamıştı. Aziz Kocaoğlu, o dönemde yapılan grevle ilgili sendikayı suçlamış ve sendikanın sürekli olarak yeni isteklerle karşılarına geldiğini, İzmirlilerin hakkını korumak için çalıştığını söylemişti. 

12 Temmuz 2017 tarihinde başlayan grevde 23 gün süren görüşmeler sonucu 3 Ağustos'ta grev bitmiş ve vapurlar tekrar çalışmaya başlamıştı.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım