SON DAKİKA

İzmir

İzmir'in birçok ilçesinde 15 Temmuz şehitleri anıldı

İzmir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları yapıldı ve kurum ve kuruluşlar mesaj yayınladı.

15 Temmuz 2019 18:13
İzmir'in birçok ilçesinde 15 Temmuz şehitleri anıldı

İzmir’in farklı ilçelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi. İzmir’in, hain FETÖ kalkışmasına karşı tek yürek olduğu 15 Temmuz gününde, İzmir Valisi, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Ticaret Odası, STK temsilcileri ve Spor Kulüpleri demokrasi vurgusu yaparak 15 Temmuz mesajı yayınladı.

SEFERİHİSAR’DA ŞEHİTLER ANILDI

İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve İzmir protokolü, İzmir Valiliği tarafından Kadifekale Şehitliği’nde düzenlenen anma programına katıldı. Duaların edildiği ve şehit kabirlerine karanfillerin bırakıldığı törende şehit yakınları da vardı. Bir diğer 15 Temmuz programı Seferihisar ilçesinde yapıldı ve şehit ve gaziler anıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yapılan törende Seferihisar Şehitliği ziyaret edildi. Seferihisar’da düzenlenen törene ilçe protokolü katıldı ve 15 Temmuz şehitleri için dua edildi. Seferihisar’da bugün ayrıca Ürkmez Camii ve Ulu Camii’de 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutulacak.

ALİAĞA VE TORBALI’DA ETKİNLİKLER

İzmir’in Aliağa ilçesinde de, hain kalkışmada şehit olanlar için düzenlenen etkinlikte şehitler anıldı. Aliağa Belediyesi ve Aliağa Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programda ayrıca şehitliğin ziyaret edildiği bilgisi de paylaşıldı. 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı Aliağa tek yürek olurken, akşam saatlerinde de Aliağa Demokrasi Meydanı’nda geniş katılımlı bir program yapılacak. İzmir Torbalı’da da bir başka anma etkinliği vardı. Şehitlik anıtına çelenk bırakılan programda, günün anlam ve önemine vurgu yapan şiirler okundu. Torbalı’da bugün ayrıca 15 Temmuz şehitleri için fotoğraf sergisi açıldı ve Ertuğrul Camii’nde mevlit okutuldu.

İZTO VE GÖZTEPE MESAJ YAYINLADI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve Göztepe Spor Kulübü de mesaj yayınladı. Demokrasinin ve millet iradesinin dışında bir alternatife boyun eğilmeyeceğinin vurgulandığı İzmir Ticaret Odası mesajında, seçimle göreve gelmeyen iradenin meşru olarak kabul edilmeyeceği mesajı paylaşıldı. İzmir Ticaret Odası, yayınladığı mesajda ayrıca, hain kalkışma başladığında tepkilerini hemen gösterdiklerini, demokrasiye sahip çıkmak için seferber olduklarını dile getirdi. 15 Temmuz şehitlerinin anıldığı mesajda, gazilerin de minnetle anıldığı vurgusu yapıldı. 15 Temmuz’da Göztepe Spor Kulübü de bir mesaj yayınlayarak demokrasinin yanında olduklarının vurgusunu yaptı. Göztepe Spor Kulübü tarafından yayınlanan mesajda, halkın demokrasiye sahip çıkması neticesinde kalkışmanın engellendiği söylendi ve demokrasiye yapılan saldırının ise bir kez daha şiddetle kınandığı dile getirildi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım