SON DAKİKA

Güncel

Balçova’da korkutan yangın

İzmir Balçova’da ormanlık alanda çıkan yangın bölge halkını korkuttu.

13 Haziran 2019 18:09
Balçova’da korkutan yangın

İzmir Balçova’da ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının çıkış sebebi belirlenemezken yangın rüzgârın etkisiyle büyüdü. Ekiplerin karadan ve havadan müdahale ettiği yangının 2 eve sıçradığı ve vatandaşların da dumandan etkilendiği belirtildi.

İZMİR BALÇOVA’DA ÇIKAN YANGIN 2 EVE SIÇRADI

İHA’nın haberine göre, Balçova’da ormanlık alanda çıkan yangının rüzgârın etkisi ile büyümesiyle yangın bölgesine çok sayıda söndürme ekibi sevk edildi. İzmir Orman Müdürlüğü’ne bağlı ekipler karadan ve havadan yangına müdahale ederek yangını kontrol altına almaya çalıştı. Ekiplerin yoğun çalışmaları esnasında yangının ormanlık alanda bulunan 2 eve sıçradığı da belirlendi.

İZMİR ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ YANGINI KONTROL ALTINA ALDI

Ekiplerin yoğun müdahalesi ile kontrol altına alınan yangın söndürme ekiplerine zor anlar yaşattı. Balçova’da zeytinlik alanda çıktığı belirlenen yangında 2 ev zarar gördü ve 1 vatandaşın da dumandan etkilendiği yetkililer tarafından açıklandı. Söndürme ekipleri, kontrol altına aldıkları yangının tamamen tehlikesiz duruma gelmesi için çalışıyor.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım