SON DAKİKA

İzmir

İzmir Buca Belediyesi'nin açtığı kurstan mezun olanlar ayda 3 bin TL kazanıyor

İzmir Buca Belediyesi'nin açtığı 4 aylık biçki dikiş eğitiminden mezun olan kadınlar, ayda 3 bin TL para kazanabiliyor. Kurs, ücretsiz...

23 Mayıs 2019 11:37
İzmir Buca Belediyesi'nin açtığı kurstan mezun olanlar ayda 3 bin TL kazanıyor

İzmir Buca Belediyesi, açtığı kursla ev hanımlarını meslek sahibi yapıyor. 4 ayda tamamlanan eğitim sonrası kadınlar, kendi markalarını yaratarak ayda 3 bin TL para kazanabiliyor. Çamlıkule Semt Evi'nde düzenlenen kurslara haftada 3 gün katılıyor. 4 aylık biçki dikiş eğitim sonrası Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 3 sertifika kazanıyor ve mesleğini yapmaya başlıyor. Hanımlar, bu kurs için de herhangi bir ücret ödemiyor.

Bunun yanı sıra Çamlıkule Semt Evinde kuaförlük ve aşçılık-pastacılık eğitimi, yetişkin resim, takı-tasarım, bağlama eğitimi veriliyor.. Hafta sonları çocuklara İngilizce ve sömestir tatilinde de satranç, tiyatro ve resim kursları açılıyor. Buca Belediyesi'nin açtığı kursları ve tarihlerini, Buca Belediyesi'nin resmi internet sitesi buca.bel.tr'den kontrol edebilir, kurslar açıldığı zaman siz de kayıt yapabilirsiniz.

ÇAMLIKULE SEMT EVİ'NE NASIL GİDİLİR?

Çamlıkule Semt Evi, Buca'da 222/50 Sokak, No:22'de yer almaktadır. Semt Evi, Petrol Ofisi'nin yanındadır.

Eğitimden bazı fotoğraflar şu şekilde:

Çamlıkule Semt Evi
Çamlıkule Semt Evi
Çamlıkule Semt Evi
Çamlıkule Semt Evi
Çamlıkule Semt Evi
Çamlıkule Semt Evi
Çamlıkule Semt Evi

 

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım