SON DAKİKA

İzmir

Buca'da kaçak içki operasyonu gerçekleştirildi

İzmir Buca'da yapılan kaçak içki operasyonunda, piyasa değeri 3,5 milyon TL'yi bulan kaçak içki ele geçirildi.

21 Haziran 2019 12:58
Buca'da kaçak içki operasyonu gerçekleştirildi

İzmir'in Buca ilçesinde yapılan kaçak içki operasyonunda 59 bin adet boş sahte rakı şişesi, 4 bin 500 adet şişelenmiş halde sahte rakı ve 100 bin sahte içki bandrolü ele geçirildi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; son yılların en büyük kaçak içki operasyonlarından biri olduğu ifade edilen operasyonda, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri ve jandarma birlikte çalıştı.

Yapılan ihbar üzerine harekete geçen ekipler, bir süre ihbarın yapıldığı bölge ve kişilerle ilgili çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda şüphelilerin üretim yerleri, araçları ve iş yerleri tespit edildi.

TIR TAKİBE ALINDI, DEPO BULUNDU

Ekipler, içki sevkiyatı yapıldığı tespit edilen TIR'ları takibe aldı. Şüpheli aracın İzmir'in Buca ilçesinde bir depoya girmesiyle operasyon başlatıldı. Operasyonda 5 ton ağırlığında sahte içkinin yanı sıra birçok şişelenmiş sahte rakı, boş şişeler ve sahte içki bandrolleri ele geçirildi.

Sahte içkilerin piyasa değerinin 3,5 milyon lirayı bulduğu ifade edildi.

Olayın tüm yönleriyle aydınlatılması için başlatılan soruşturma devam ediyor.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım