SON DAKİKA

İzmir

İzmir Buca'da yaşanan yangın vatandaşları korkuttu

İzmir'in Buca ilçesinde, balık hali yakınlarında bulunan bölgede yangın çıktı. İtfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangını söndürdü.

3 Temmuz 2019 22:33
İzmir Buca'da yaşanan yangın vatandaşları korkuttu

Yaz mevsiminin en sıcak yaşandığı bölgelerden biri olan İzmir'de sıcaklıklar gitgide artarken orman yangınları da çoğalmaya başladı. 3 gün önce İzmir'in Dikili ilçesinde yaşanan yangının ardından akşam saatlerinde de Menderes'te yangın çıkmıştı. Otluk alanda başlayan yangın, paniğe sebep olmuş ve çevredekilerin ihbarıyla itfaiye gelerek uzun uğraşlar sonucunda yangını söndürmüştü. 

BUCA'DA YANGIN PANİĞİ YAŞANDI

Menderes'teki yangının üzerinden 1 hafta geçmeden, bu kez de Buca'da yangın çıktı. Zafer Mahallesi'nde bulunan balık hali yakınlarında bulunan ormanda yangın çıktı. Çevrede bulunan vatandaşlar, ormanda çıkan yangının büyümemesi için itfaiye gelmeden harekete geçti. Ellerinde bulunan kazma ve küreklerle yangını kontrol altına almaya çalışan vatandaşlar, yangını söndürmeye çalıştı. Vatandaşların çabaları devam ederken yangını görenler itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri, olay yerine geldikten kısa süre sonra yangını söndürdü. Yangın kontrol altına alınırken kıvılcımlarla yeniden bir yangın çıkmaması için itfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

MENDERES VE DİKİLİ'DE SABOTAJ İHTİMALİ

İzmir'de 3 gün önce yaşanan Dikili ve Menderes yangınlarıyla birlikte, akıllara sabotaj ihtimali gelmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Göçme, sabotaj ihtimalinin de olabileceğini belirterek yangının piknikçilerin iyice söndürmediği ateşler nedeniyle çıkabileceğini de belirtti. Menderes ve Dikili'deki yangının çıkış sebebiyle ilgili yetkililerin araştırmaları sürüyor.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım