SON DAKİKA

Güncel

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden ''sosyal belediye'' örneği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda paketleri dağıttı, 30 binden fazla İzmirliyi de iftar sofralarında buluşturacak.

9 Mayıs 2019 13:19
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden ''sosyal belediye'' örneği

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine yardım eli... Büyükşehir, içinde birçok yiyecek maddesi bulunan gıda paketlerinin dağıtımına başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardım paketlerini toplamda 55 bin haneye ulaştırmayı planlıyor. Bunu yanı sıra Ramazan Bayramı öncesi de 20 binden fazla aileye 200'er TL yardım yapılacak. 

İFTAR SOFRALARINDA 30 BİN İZMİRLİ 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bunun yanı sıra 7 ilçede kuracağı iftar sofralarıyla 30 binden fazla İzmirliyi ağırlayacak. İftar çadırları, Konak, Çiğli, Karabağlar, Buca, Bayraklı, Karşıyaka ve Bornova'da kurulacak. İzmirliler, bu sofralara inerek iftarlarını komşularıyla birlikte yapacak. 

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hazırlanan yardımlardaki ürünlerin bir çoğunu da kooperatiflerden alarak tarım işiyle uğraşan İzmirlilere destek oluyor.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım