SON DAKİKA

İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı kurstan mezun olanlar direkt iş buluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı, Meslek Fabrikası adıyla verilen 'pastacılık ve fırıncılık' eğitiminden mezun olanlar işsiz kalmıyor.

26 Mayıs 2019 13:14
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı kurstan mezun olanlar direkt iş buluyor

Son dakika İzmir... İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı "pastacılık ve fırıncılık" kursu, iş arayan vatandaşlara ekmek kapısı açıyor. 4 ay boyunca haftada 3 gün 8 saatlik yapılan eğitim sonunda kursiyerler, pastadan baklavaya kadar her türlü tatlı-tuzlu ürünün yapımını öğreniyor.

Meslek Fabrikası

Kurs, 2 yılda toplamda 545 mezun verirken kurstan mezun olanların büyük çoğunluğu hemen iş buluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim faaliyetleri arasında yer alan kurs için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Kursun piyasa değeri ise 20-25 bin TL arasında değişiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kurslara kayıt yaptırmak isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopisi ve öğrenim belgesi veya diploma fotokopisi ile kurs merkezine başvurması gerektiği ifade ediliyor.

Meslek Fabrikası

MESLEK FABRİKASI HALKAPINAR'DA

Kurslar, Halkapınar'da bulunan Eski Un Fabrikası'nda veriliyor. Meslek Fabrikası, Şehitler Caddesi, no: 138-140/1 adresinde bulunuyor.

Meslek Fabrikası

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı kurslarla ilgili bilgi almak için meslekfabrikası@izmir.bel.tr'ye mail atabilir veya (232) 293 45 45 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım