SON DAKİKA

Güncel

İzmir Çeşme Belediye Başkanı iddiaları yanıtladı

Çeşme Belediye Meclisi’nde gündem, Dalgıç’a verilen yetki ve Alaçatı iddialarıydı.

9 Haziran 2019 00:03
İzmir Çeşme Belediye Başkanı iddiaları yanıtladı

Son Dakika İzmir... İzmir Çeşme Belediyesi, Haziran ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Önceki dönem Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’a verilen yetkilerin kaldırıldığı meclis toplantısında ayrıca Alaçatı’da bir Beach Club'tan başı kapalı olduğu gerekçesi ile bir kadının çıkarılması iddiası da gündeme geldi.

ÇEŞME BELEDİYESİ HAZİRAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

İHA’nın haberine göre, Çeşme’de gerçekleşen Çeşme Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında öncelikli gündem, Çeşme Belediyesi’ne ait bazı yerlerin bir kooperatife tahsis edilebilmesi için önceki dönem Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’a verilen yetkinin kaldırılması oldu.

ÇEŞME BELEDİYE MECLİSİ MUHİTTİN DALGIÇ’A VERİLEN YETKİYİ KALDIRDI

Çeşme Belediyesi Meclis Üyeleri, mart ayında alınan bir kararın kaldırılması için oy birliği ile önerge verdi. Buna göre, 5 Mart 2019 tarihinde Çeşme Belediyesi’nden bir karar çıkarılmış ve bu karara göre Çeşme Belediyesi’ne ait bazı parsellerin, Belediye Başkanı’na yetki verilerek, kurulacak bir kooperatife tahsis edilmesi kararlaştırılmıştı. İlgili kararın kanuna aykırı olduğu gerekçesi ile kaldırılmasına oy birliği ile karar verildi.

Çeşme Belediye Meclis Toplantısı

ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI EKREM ORAN: “YETKİ HUKUKSUZDU”

Konuyla ilgili açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, 5 Mart’ta alınan kararda hukuki sıkıntılar olduğunu söyledi. Muhittin Dalgıç’a verilen yetkideki hukuksuzlukları sıralayan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, vatandaşlara sosyal konut yapmakla görevli olduklarını ancak bunu kanunlara uyarak yapacaklarını söyledi. Yapılacak konutların tek katlı yapılması taraftarı olmadığını da dile getiren Başkan Oran, konutları 2 katlı yapmak istediğini söyledi.

ALAÇATI’DA BAŞI KAPALI KADININ BEACH CLUB’TEN ÇIKARILMASI İDDİASI

Meclis toplantısı sonunda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Özen, Alaçatı’daki bir Beach Club’ten, bir kadının başı kapalı olması gerekçesi ile ailesiyle birlikte çıkarılması iddiasını gündeme getirerek konunun görüşülmesini istedi. Konuyla ilgili söz alan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, iddiaların doğru olması halinde bu durumun ayrımcılık olduğunu, Türk adaletinin gereken cezayı vereceğini söyledi. Çeşme halkının her türlü ayrımcılığa karşı olduğunu, din, dil ve ırk gözetmeksizin, kıyafet seçimlerine saygılı olduklarını dile getiren Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, iddia edilen davranışın Çeşme halkına, Çeşmeliye ve Çeşme esnafına yakışmadığını söyledi.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran
  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım