SON DAKİKA

İzmir

İzmir Çeşme’de kötü koku isyan ettirdi

İzmir Çeşme’de Şifne Mahallesi sakinleri, dereden gelen koku ve sivrisineğe isyan etti.

22 Haziran 2019 15:50
İzmir Çeşme’de kötü koku isyan ettirdi

Çeşme’nin Şifne Mahallesi Bahçelaki bölgesinde oturan İzmir Çeşmeliler, sıcak havaların artmasıyla, Bahçelaki Deresi’nden gelen kötü koku ve sivrisineğe isyan etti.

ÇEŞME BAHÇELAKİ DERESİ AĞIR KOKUYA VE SİVRİSİNEĞE SEBEP OLUYOR

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, Çeşme’de bulunan Bahçelaki Deresi, sıcak havaların artması ile ağır kokuya ve sivrisineklerin çoğalmasına sebep oluyor. Çeşme Şifne Mahallesi’nde oturan Çeşmeliler ağır kokuya ve sivrisineklere isyan etti. Gün içinde kokudan dolayı, geceleri de sineklerden dolayı evden dışarı çıkamaz hale gelen Çeşme Şifne Mahallesi sakinleri, sorunun yeni olmadığını, 10 yıldır devam ettiğini söyledi.

ŞİFNE MAHALLESİ SAKİNLERİ ÇÖZÜM İSTİYOR

Çeşme Bahçelaki Deresi’nin kötü kokusuna ve sebep olduğu sivrisineklere isyan eden Çeşmeliler, Reisdere’nin arıtma sularına TOKİ’nin de sularının eklendiğini, bu sebepten Şifne’de yaşayamaz duruma geldiklerini ifade ediyor. Yetkililere seslenen mahalle sakinleri, Bahçelaki Deresi’ndeki soruna bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İZSU’DAN YARDIM TALEBİ

Çeşme Bahçelaki deresinden yayılan kötü kokunun ve sinek, sivrisinek sorununun toplumsal bir yara oluşturduğunu dile getiren Şifne Mahallesi sakinleri, bölgede yüzlerce ailenin mağdur durumda olduğunu ifade ediyor. Konuyla ilgili konuşan Şifne Mahallesi sakini, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne seslenerek, bu işin İZSU’nun yapacağı bir çalışma ile çözülebileceğini ifade etti.

“BAHÇELAKİ DERESİ ÇEŞME TURİZMİNE ZARAR VERİYOR”

Yazlıkçı olarak kendi evlerinin balkonunda oturamadıklarını söyleyen vatandaş, hem sinek, hem de kokunun yaz tatilini çekilmez hale getirdiğini söyledi. Çocuklarının da dereden dolayı her an hastalık kapma riski ile karşı karşıya olduğunu dile getiren vatandaş, yetkililerin bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturmasını isteyerek, termal suları ile ünlü Şifne’nin bu durum ile anılmasının Çeşme turizmi adına çok üzücü olduğunu söyledi.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım