SON DAKİKA

İzmir

İzmir Çeşme Ilıca Plajı'nda şezlong dönemi sona erdi

İzmir'in Çeşme Belediyesi, Ilıca Plajı'nda şezlongları kaldırdı. Bu yaz plajda denize girmek isteyenler, şezlonga para vermek yerine havlularını kullanacak.

2 Haziran 2019 17:20
İzmir Çeşme Ilıca Plajı'nda şezlong dönemi sona erdi

Son dakika İzmir... İzmir'in Çeşme ilçesinde Ramazan Bayramı öncesinde hazırlıklar tamamlanırken Ilıcalı Plajı'nda da bir dönem sona erdi. Ilıca Plajı'nı bu yıl işleten Çeşme Belediyesi, plajdaki şezlong ve şemsiyeleri kaldırdı. Bu yaz, geçtiğimiz dönemde farklı olarak, Ilıca Plajı'nda denize girmek isteyenler şezlong için ücret ödemeyecek, bunun yerine havlusunu kullanacak. 

İzmir Çeşme Ilıca Plajı

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLE JANDARMA ANLAŞTI 

9 günlük bayram tatili nedeniyle çok yoğun olması beklenen Ilıca Plajı'nda, herhangi bir problem yaşanmaması için de şimdiden önlemler alındı. Çeşme Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı, umuma açık mekanları birlikte denetleyecek. Böylece vatandaşların daha huzurlu bir tatil geçirmesi sağlanacak. Çeşme'de Ramazan Bayramı süresinde 180 kişilik ekip görev alacak. Bu ekip, çevik kuvvet, narkotik, asayiş ve KOM'dan oluşacak. Polisler, 24 saat boyunca sokaklarda olacak ve herhangi huzursuzluk çıkmasını engelleyecek. 

İzmir Çeşme Ilıca Plajı

Plajlarda ise üniformalı yerine sivil polisler görev yapacak. Böylece plajda huzursuzluk çıkaran kişiler hakkında işlem yapılacak. Bunun yanı sıra organize suç örgütü ya da organize suç faaliyetlerine karışmış kişi, Çeşme'ye giremeyecek. Emniyet'ten yapılan uyarıda, vatandaşların şüpheli gördükleri kişileri emniyet birimlerine ihbar etmeleri istendi. 

İzmir Çeşme Ilıca Plajı

BİR HAFTA ÖNCE REZERVASYONLAR YÜZDE 70'Tİ 

Bayram tatili nedeniyle 9 günlük tatil yapacak vatandaşlar, geçtiğimiz hafta Çeşme'deki otellerin yüzde 70'ini doldurmuştu. Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Belge, yaptığı açıklamada rezervasyonların yüzde 70'e ulaştığını ve satışlarının gayet iyi olduğunu ifade etmişti.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım