SON DAKİKA

İzmir

İzmir Çiğli Belediyesi, Mars'a gidecek hava aracı için biletini aldı

İzmir Çiğli Belediyesi, NASA'nın başlattığı ve kayıt olanların ismini çipe yazdırarak göndereceği Mars 2020 uçuşuna kayıt yaptırdı.

23 Mayıs 2019 16:19
İzmir Çiğli Belediyesi, Mars'a gidecek hava aracı için biletini aldı

Son dakika İzmir... İzmir Çiğli Belediyesi, NASA'nın açtığı kayıt formunu doldurarak Mars'a gönderilecek insansız hava aracına ismini yazdırdı. Temmuz 2020'de yapılacak Mars uçuşu için NASA, kayıt olma çağrısı yapmıştı. NASA'nın açıklamasına göre; kayıt olanların isimleri, izci aracında bulunan çiplerde yer alacak.

Çiğli Belediyesi, yaptığı kayıt sonrası verilen biniş kartını da sosyal medya hesabından paylaştı. Twitter'dan yapılan açıklamada "Flamingolarımızla biz de oradayız :))) #Mars2020" ifadelerine yer verildi.

Çiğli Belediyesi NASA

NASA MARS BİLETİ NASIL ALINIR?

NASA tarafından başlatılan kampanyada, NASA'nın internet sitesinde yer alan formu doldurmanız halinde isminiz, NASA'ya gidecek uzay aracının içindeki çipe yazılacak. Verilen biniş kartında isim soyisim ve kişisel bilgiler yer alıyor.

NASA Mars Bileti için "mars.nasa.gov/participate/send-your-name/mars2020/" linkini tıklayabilir ve Mars'a gidecek "kafileye" isminizi yazdırabilirsiniz.

Mars 2020
  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım