SON DAKİKA

İzmir'de 13 Eylül 2019 Cuma namazı saati açıklandı

İzmir'de 13 Eylül 2019 Cuma namazı saati, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı.

12 Eylül 2019 22:54
İzmir'de 13 Eylül 2019 Cuma namazı saati açıklandı

İzmir cuma namazı saati... İzmir'de 13 Eylül 2019 Cuma günü kılınacak namazın saati belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada İzmir'de cuma namazının saati açıklandı. İzmir'deki namaz saatlerine, haberimizden ulaşabilirsiniz.

İZMİR CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

Cuma namazı, öğle namazı saatinde, cemaatle birlikte kılınır. Diyanet İşleri Başkanlığının açıklamasına göre İzmir'de cuma namazı, saat 13.13'te kılınacak.

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR?

Cuma namazı, 2 rekat farz ve 8 rekat sünnet olmak üzere 10 rekattır. Bu rekatın dördü ilk sünnet, dördü son sünnettir. İlk sünnet, öğle namazı sünneti gibi kılındıktan sonra müezzin iç ezanı okur. Hutbe okunduktan sonra imam-hatip cemaatin önüne geçer ve 2 rekat Cuma namazı kılınır. Farz kılındıktan sonra Cuma namazının son sünneti kılınır, Cuma namazı sona erer.

İÇ EZANIN HÜKMÜ NEDİR

Cuma günü öğle vaktini bildiren ezan, Hz. Peygamber (s.a.s.) döneminde okunan iç ezandı. Bu nedenle cuma günü hutbeden önce okunan iç ezan, hatibin huzurunda okunur. Bu, hutbenin sünnetlerinden biridir.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım