SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü toplu ulaşım araçları ücretsiz

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde toplu ulaşım hizmetlerinin ücretsiz olması kararını aldı.

13 Temmuz 2019 13:39
İzmir'de 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü toplu ulaşım araçları ücretsiz

İzmir'de 15 Temmuz günü toplu ulaşım ücretsiz oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde İzmir'de toplu ulaşımın ücretsiz olması kararını oy birliğiyle aldı. Karara göre 15 Temmuz günü, saat 15.00'ten itibaren başlayacak olan ücretsiz kullanım, ertesi gün sabah 06.00'a kadar sürecek. İzmir'de Konak'ta çeşitli kutlama ve anma programları yapılacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Meclis toplantısında konuşan Tunç Soyer, yapımı planlanan Buca Metrosu'nun hayata geçmesi için onay veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Metronun yapım sürecinin başladığını kaydeden Soyer, projeyi hep beraber yapmak istediklerini dile getirdi. Ak Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal da, İzmir'in yararına olacak her türlü konuda belediyeye destek olacaklarını söyledi. Hızal, metronun da en hızlı şekilde yapılmasını ümit ettiklerini ifade etti. CHP'li Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu da Ankara'dan gelen onay nedeniyle mutlu olduklarını ifade etti. 

BUCA BELEDİYE BAŞKANI, KOCAOĞLU'NU UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partili Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da, metronun onay almasıyla ilgili öncelikle eski başkan Aziz Kocaoğlu'na teşekkür etti. Buca Metrosu fikrini ilk olarak onun dile getirdiğini ifade eden Kılıç, meclis üyelerine, milletvekillerine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini sundu. 

ANKARA'DA KAMP YAPILACAK

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, daha önce konuşulan Ak Parti Grubu ile Ankara'ya gidilmesi planını dile getirerek Ağustos ayının başında gitme isteklerinin olduğunu, Ak Parti Grubu'nun kabul etmesi halinde kamp kurabileceklerini belirtti. 

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım