SON DAKİKA

Güncel

İzmir'de 22 Eylül tarihinde ulaşım 1 kuruş olacak

İzmir'de 22 Eylül Pazar günü belediyeye ait ulaşım araçlarının ücreti 1 kuruş olacak.

12 Eylül 2019 18:29
İzmir'de 22 Eylül tarihinde ulaşım 1 kuruş olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesinde sürpriz karar! Alınan karara göre halkın toplu ulaşımı daha çok kullanması hedeflenerek Otomobilsiz Kent Günü olan 22 Eylül tarihinde toplu taşıtlar 1 kuruş olacak.

Oy birliği ile kabul edilen karar sonucunda Cumhuriyet Bulvarı ile Ali Çetinkaya Bulvarı'nın kesişiminde motorlu araç kullanılmayacak. Avrupa Hareketlilik Haftası, dünyanın çeşitli ülkelerinde 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Ülkeler, bu günlerde halkın toplu ulaşımı daha çok kullanması için teşvikler uyguluyor.

YANGINLA DAHA ETKİN MÜCADELE EDİLECEK

Öte andan alınan kararlarla orman yangını çıkma ihtimali yüksek olan bölgelere su tankeri verilecek, itfaiye merkezlerinin de sayısı artırılacak. Bununla birlikte gönüllü itfaiyecilik için kurslar düzenlenerek yangınlarla daha etkin bir şekilde mücadele edilmesi sağlanacak.

ORMAN KONSERİ'NDEN ELDE EDİLEN BAĞIŞ BELLİ OLDU

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım