SON DAKİKA

Güncel

İzmir'de baykuş seferlerine ek olarak metro ve tramvay seferleri geldi

İzmir'de baykuş seferlerine ek olarak cuma ve cumartesi günleri, sabaha kadar saat başı metro ve tramvay seferleri düzenlenecek.

12 Eylül 2019 19:01
İzmir'de baykuş seferlerine ek olarak metro ve tramvay seferleri geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden baykuş seferlerinin ardından bir hizmet daha geldi. Belediye'de alınan karara göre 13 Eylül Cuma gününden itibaren saatte bir metro ve tramvay seferi yapılacak. Sabaha kadar sürecek olan hizmet, sabah saatlerinde rutin seferlerle birleşecek. Sadece cuma ve cumartesi günü yapılacak olan seferler ise cuma ve cumartesi günleri 24 saat boyunca metro ve tramvay seferleri yapılmış olacak.

İzmir'de baykuş seferlerine ek olarak metro ve tramvay seferleri geldi

BAYKUŞ SEFERLERİ YOĞUN OLARAK KULLANILIYOR

Temmuz ayında İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, baykuş seferleri kapsamında körfez vapurlarında 12 bin, metro seferlerinde 11 bin 500, tramvayda ise bin 500 yolcu taşınmıştı. Vapur seferlerinin sık kullanılması nedeniyle daha önce çarşamba, cuma ve cumartesi günleri yapılan seferlere ek olarak perşembe günleri de baykuş uygulamasına dahil edilmişti.

İlgili Haberler

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım