SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de deri sektörü artık birlikte hareket edecek

İzmir'de deri sektöründe faaliyet gösteren ihracatçı birlikleri ile İZBAŞ, birlikte hareket etme kararı aldı.

20 Temmuz 2019 12:28
İzmir'de deri sektörü artık birlikte hareket edecek

İzmir'de deri sektörü işbirliği yaptı. Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ile İZBAŞ İzmir Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi Anonim Şirketi, düzenlenen toplantı ile işbirliğini duyurdu. İZBAŞ'ta gerçekleşen toplantı sonucunda iki kurum, artık fuarlar ve eğitimler dahil olmak üzere tüm konularda birlikte hareket etme kararı aldı. 

YATIRIM 4,4 MİLYON DOLARA YAKLAŞTI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İZBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli, ticaret hacimlerinin son 3 yılda 200 milyondan 700 milyon dolara doğru yükseldiğini dile getirdi. Sevimli, ticaret hacminin 2017'de yüzde 68, 2018'de yüzde 40 arttığını ve bu yıl da yüzde 30'un üzerine çıkacağını tahmin ettiklerini belirtti. Sevimli, yatırımlarından da bahsederken bölgenin elektrik altyapısına ve  arıtma tesislerine yatırım yapıldığını ve iki sektöre yapılan yatırımın 4,4 milyon dolara yaklaştığını kaydetti. 

HEDEF DERİ SEKTÖRÜNDEKİ PROBLEMLERİ ÇÖZMEK

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar ise İZBAŞ ile yaptıkları anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Hedeflerinin deri sektöründe yaşanan problemleri gidermek olduğunu belirten Zandar, Euro Shoes ve Güney Kore Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu'nda İZBAŞ'ta bulunan tüm deri işletmelerinin de katılmasını beklediklerini ifade etti. 

Zandar, önümüzdeki ay İngiltere'de başlayacak toplantıda ise gündemlerinin İngiltere ihracatları olacağını belirtti. Kurum, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkışı sonrası ihracatta herhangi bir problem yaşanmaması için çalışıyor. 

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım