SON DAKİKA

Gündem

İzmir'de dini ve milli bayramlarda toplu taşıma ücretsiz oluyor

İzmir'de dini bayramlarda toplu taşıma ücretsiz, milli bayramlarda toplu taşıma ise yasa gereği ücretsiz olamadığı için 1 kuruş olacak.

10 Mayıs 2019 14:16
İzmir'de dini ve milli bayramlarda toplu taşıma ücretsiz oluyor

İzmir'de dini bayramlarda ve milli bayramlarda toplu taşıma araçları bedava oluyor! İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de dini bayramlarda toplu taşıma araçlarının ücretsiz, milli bayramlarda ise 1 kuruş olacağını duyurdu. 

Karar, belediye meclisinde oylanmasının ardından yürürlüğe girecek. Belediye meclisinin alacağı karar sonrası 19 Mayıs'ta İzmir'de toplu taşıma araçları 1 kuruş olacak. 

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE HALK TAŞIT UYGULAMASI BAŞLAMIŞTI 

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de halk taşıt uygulaması hayata geçmişti. Halk taşıt uygulamasına göre İzmir'de sabah 06.00-07.00 saatleri ile akşam 19.00-20.00 saatleri arasında İzmirliler toplu taşıma araçlarını yüzde 50 indirimli kullanıyor. Bunun yanı sıra, İzmir'de 90 dakikalık aktarma sistemi de devam ediyor. Toplu taşıma araçlarını kullanan bir yolcu, 90 dakika boyunca kullanacağı diğer toplu taşıma araçlarına ücret ödemiyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım