SON DAKİKA

Güncel

İzmir'de DSP'liler toplandı, Başkan Önder Aksakal'ı istifaya davet etti

DSP içinde yer alan Demokratik Solcular ve Ecevitçiler grubu, İzmir Alsancak'ta toplanarak Başkan Önder Aksakal'ı istifaya davet etti.

24 Mayıs 2019 16:02
İzmir'de DSP'liler toplandı, Başkan Önder Aksakal'ı istifaya davet etti

Son dakika İzmir... Demokratik Sol Parti Başkanı Önder Aksakal'ın geçtiğimiz günlerde Yeni Şafak gazetesine yaptığı açıklamalar, adeta partiyi ikiye böldü. Partinin çeşitli kademelerinde yaşanan istifaların ardından bugün de İzmir'de protesto eylemleri gerçekleştirildi. 

Evrensel gazetesinin haberine göre; Parti içinde yer alan Demokratik Solcular ve Ecevitçiler, Önder Aksakal'ı İstanbul seçimlerine yönelik sözleri nedeniyle istifaya davet etti. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılan basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

"23 Haziran seçimlerinde de baskıcı AKP iktidarına karşı İmamoğlu’nun bulunduğu cephede yer alacağız” 

DSP'DE NELER YAŞANMIŞTI? 

Demokratik Sol Parti Başkanı Önder Aksakal, Yeni Şafak gazetesine verdiği röportajda "Bazı arkadaşlar Ekrem İmamoğlu'nun desteklenmesi konusunda teklif getirdi. İki kez oyladık. Ekrem mamoğlu reddedildi." şeklinde konuşmuştu. 

Önder Aksakal
Önder Aksakal

DSP İSTANBUL'DA 30 BİN OY ALDI 

Demokratik Sol Parti, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Muammer Aydın'ı aday göstermişti. Muammer Aydın, oyların yüzde 9,36'sını (30 bin 817 oy) alarak seçimlerde 4. olmuştu.  DSP'nin bu tavrı, sosyal medyada Ekrem İmamoğlu'nu destekleyenler tarafından da protesto edilmişti. 

Önder Aksakal

MUAMMER AYDIN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ 

Demokratik Sol Parti'nin adayı Muammer Aydın, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile adaylıktan çekildiğini duyurmuştu. Aydın, bugün sosyal medyadan "Adaylıktan çekilme dilekçemi seçim kurulu başkanlığına sundum" yazdı.  Muammer Aydın, mesajında Ekrem İmamoğlu'nun sloganı olan "Her Şey Çok Güzel Olacak." ifadesine de yer verdi. 

Muammer Aydın

İSTANBUL YARIŞINDAN KİMLER ÇEKİLDİ? 

İstanbul'da BTP adayı Selim Kotil, Demokrat Parti adayı Ersan Gökgöz, Türkiye Komünist Hareketi Aysel Tekerek ve Emekçi Hareket Partisi adayı Özge Akman, 23 Haziran'da yapılacak seçimler için adaylıklarını geri çekmişti. 

İSTANBUL 2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ekrem İmamoğlu oyların yüzde 48,80'ini (4 milyon 171 bin 118 oy), Ak Parti adayı Binali Yıldırım ise oyların yüzde 48,55'ini (4 milyon 149 bin 656 oy) almıştı. Seçim, Yüksek Seçim Kurulu'nun kararıyla iptal edilmişti.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım