SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de Emine Topal cinayetinde yeni gelişme

Mahkeme heyeti, annesi Emine Topal'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Tanju Topal'ın cezai ehliyetinin olup olmadığının anlaşılması için yeniden rapor istedi.

13 Eylül 2019 12:01
İzmir'de Emine Topal cinayetinde yeni gelişme

İzmir'de Emine Topal cinayetinde yeni gelişme... Annesi Emine Topal'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Tanju Topal isimli kişinin yargılanmasına devam edildi. İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada mahkeme başkanı Adli Tıp Genel Kurulu tarafından hazırlanan rapora göre sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu yönünde görüş bildirdiğini söyledi. 

BABA YENİDEN RAPOR ALINMASINI İSTEDİ

Tanju Topal'ın babası, oğlunun akıl sağlığının yerinde olmadığını savunarak yeniden muayene talebinde bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise bugüne dek sanık hakkında 3 kez cezai ehliyeti bulunduğuna dair rapor alındığını ve sanığın cezalandırılması gerektiğini ifade etti.

MAHKEME DURUŞMAYI ERTELEDİ

Mahkeme heyeti, SEGBİS ekranından sanığı izledi ve sanığın hareketlerinin hayatın olağan akışına uygun olmadığını belirterek yeniden rapor alınması için duruşmayı erteledi.

NELER YAŞANDI?

2015 yılında Konak'ta uyuşturucu madde bağımlılığı nedeniyle tedavi gören Tanju Topal isimli kişi, annesini bıçaklayarak öldürdü. Tanju Topal'ı kardeşi yakalayarak etkisiz hale getirdi. Eve gelen polislerin gözaltına aldığı Tanju Topal hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım