SON DAKİKA

Ekonomi

İzmir'de fiyatı en çok yükselen ürün belli oldu

TÜİK'in raporuna göre İzmir'de, Nisan ayında fiyatı en çok yükselen ürün kadın elbisesi, fiyatı en çok düşen ürün patlıcan oldu.

21 Mayıs 2019 12:02
İzmir'de fiyatı en çok yükselen ürün belli oldu

Son dakika İzmir... İzmir'de Nisan ayının enflasyonu belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu'nun araştırmasına göre; İzmir'de Nisan ayında fiyatı en çok artan ürün, kadın elbisesi oldu.  Kadının elbisesinin fiyatı, geçtiğimiz aya göre yüzde 39 arttı. Kadın elbisesini yüzde 36 ile limon, yüzde 27 ile kuru soğan, yüzde 25 ile domates ve yüzde 11 ile patates takip etti.

TÜRKİYE ORTALAMASINDA ZİRVEDE LİMON VAR

Türkiye genelinde yapılan araştırmada ise enflasyonun zirvesini limon çekti. Limonun fiyatı yüzde 31 artarken 2. sırada kuru soğan (yüzde 31), 3. sırada havuç (yüzde 26), dördüncü sırada kadın ceketi (yüzde 23) ve beşinci sırada patates (yüzde 23) yer aldı.

Patlıcan

EN ÇOK PATLICANIN FİYATI DÜŞTÜ

TÜİK'in raporuna göre İzmir'de fiyatı en çok düşen ürünler de belli oldu. Buna göre İzmir'de patlıcanın fiyatı yüzde 52 düştü. Patlıcanı yüzde 29 ile salatalık, yüzde 24 ile sivri biber, yüzde 19 ile kabak, yüzde 5 ile yumurta takip etti. Türkiye ortalamasında da fiyatı en çok düşen patlıcan oldu. Patlıcanın fiyatı yüzde 48, taze fasulyenin yüzde 31, çarliston biberin yüzde 27, salatalığın ve sivri biberin yüzde 25 fiyatı düştü.

Patlıcan
  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 Sivas doğumlu Adem Erdoğan gazeteciliğe alaylı olarak başladı ve ilk yerel gazetesini 2010 yılında kurdu. 2012 yılında Türkiye'nin önde gelen bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alan Adem Erdoğan, 5 yıl süreyle ulusal haber siteleri, kültür-sanat, kadın, sinema, yerel ve sektörel sitelerin ‘İçerik Yöneticiliği’nde, 'Editör, Sosyal Medya ve Hukuk İşleri Yöneticisi' olarak çalıştı. Muhtelif dergilerde şiirleri de yayınlanan Adem Erdoğan'ın yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar da var. Bir Edebiyat Dergisi'nin Yayın Koordinatörlüğü görevini gönüllü olarak yürüten Adem Erdoğan, edebiyatı ve haberi hayatının önemli bir parçası olarak görüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım