SON DAKİKA

Güncel

İzmir'de görev yapan helikopter pilotunun sır ölümü

İzmir yangınının söndürülmesinde etkin rol oynayan Ukraynalı pilot, bu sabah saatlerinde ölü bulundu.

22 Ağustos 2019 13:14
İzmir'de görev yapan helikopter pilotunun sır ölümü

İzmir'in kabusu olan orman yangını, yaklaşık 2,5 günlük çalışmalar sonucunda söndürüldü. Rüzgarın etkili olması ve yangının büyük bir bölgeyi kapsaması nedeniyle kontrol altına alınamayan yangın, büyük bir bölgeyi küle çevirdi. Yangın söndürme ekipleri, soğutma çalışmalarına devam ediyor. Söndürme çalışmalarında katılan Ukraynalı pilot Yuri Bostnik'in ölümü ise herkesi şaşkına çevirdi.

ODASINDA ÖLÜ BULUNDU

Görevlendirme üzerine Antalya'dan İzmir'e gelen ve söndürme çalışmalarında yer alan Bostnik, dün ekip arkadaşıyla yediği yemeğin ardından odasına çıktı. Sabah saatlerinde ekip arkadaşı Bostnik'i önce aradı, haber alamayınca odasına gitti. Odasının kapısının açılmaması üzerine ekip arkadaşı otel personelinden yardım istedi. İçeri giren personeller, Bostnik'in cansız bedenini buldu. Hızlı bir şekilde sağlık ekipleri aranarak yardım istendi. Hızlı bir şekilde otel odasına gelen yetkililer, Bostnik'in hayatını kaybettiğini belirledi. Bostnik'in bedeni, otopsi yapılması için morga gönderildi.

YANGININ NEDENİ HENÜZ TESPİT EDİLEMEDİ

Yetkililer, büyük bir bölgenin yanmasına sebep olan yangının çıkma sebebini henüz belirleyemedi. Araştırmaların yangının insan faktörü nedeniyle çıktığı ihtimalini güçlendirdiği ifade ediliyor. Yangın sebebiyle birçok canlı telef olurken ormanların eski haline getirilmesi için de kampanya başlatılıyor. Ünlü sanatçılar, yeniden ağaç dikimi yapılması için konser ve etkinlik düzenleneceğini duyururken sivil toplum kuruluşları da ağaç dikme etkinliği için hazırlık yapıyor. Etkinliklere; milletvekilleri, muhtarlar, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor. 

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım