SON DAKİKA

İzmir

İzmir’de İzQ Girişimcilik Merkezi kurulacak

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir’de İzQ Girişimcilik Merkezi ve İzmir İnovasyon Merkezi kurulacağını açıkladı.

19 Eylül 2019 16:21
İzmir’de İzQ Girişimcilik Merkezi kurulacak

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamalarını değerlendirdi. Teknoloji girişimcilerine 1,1 milyar TL 5 ayrı fon ayrılmasının sevindirici olduğunu, bu fonlardan birinin de İzmir’de bulunduğunu kaydeden Özgener, İzmir adına gurur verici bir durumun yaşandığını kaydetti. İzmir Ticaret Odası’nın, şehrin inovasyon ve girişimcilik şehrine dönüşmesini hedeflediklerini söyleyen Özgener, bu hedef kapsamında İzQ Girişimcilik Merkezi ve İnovasyon Merkezi projesini hayata geçireceklerini dile getirdi.

EGE TEKNOPARK A.Ş. ORTAK

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ayırdığı 5 fona, 12 farklı üniversitenin ve teknoloji geliştirme bölgelerinin katılacağını söyledi. Fonlara katılım paylarının yüzde 50’sinin ise TÜBİTAK tarafından hibe edileceğini söyleyen Özgener, 5 fondan bir tanesinin Diffusin Capital Partners II SCSP olduğunu ve buna Ege Teknopark A.Ş.’nin ortak olmasının gurur verici olduğunu ifade etti. Hükümetin aldığı kararları desteklediklerini, rekabetin küresel düzeye taşındığını söyleyen Özgener, mevcut durumda girişimciler için ortaya çıkacak sermayenin büyük önem taşıdığını dile getirdi.

İZQ GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON MERKEZİ

İZTO olarak İzmir’de 2 büyük projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Mahmut Özgener, girişimcilik, inovasyon ve teknoloji gibi kavramların öneminin farkında olduklarını, bu kapsamda İZTO olarak İzmir’in inovasyon ve girişimcilik şehrine dönüşümü için çalışma başlattıklarını söyledi. 2 önemli projelerinin olduğunu, bunlardan birinin İzQ Girişimcilik Merkezi olduğunu kaydeden Özgener, bu merkezde girişimcileri hedef alacaklarını, pek çok başlık altında girişimcilere önemli destekler verileceğini kaydetti. İzmir İnovasyon Merkezi’nde ise uluslararası inovasyon ağında bulunan firmaların yer alacağını söyleyen Özgener, burada büyük şirketlerin sorunlarının çözüleceğini ve ortak projeler için aracılık edileceğini kaydetti.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım