SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de kaybolan Hasan Basri Bubur, artık Türkiye'nin her yerinde aranıyor

İzmir'de kaybolduktan sonra yaklaşık 2 aydır haber alınamayan 90 yaşındaki Hasan Basri Bubur'un bulunması için Türkiye çapında operasyon başlatıldı.

4 Temmuz 2019 00:28
İzmir'de kaybolan Hasan Basri Bubur, artık Türkiye'nin her yerinde aranıyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde evinden çıkarak bir daha ulaşılamayan 90 yaşındaki Hasan Basri Bubur'u bulmak için bütün ilçe seferber oldu. Germiyan Mahallesi'nde oturan Bubur, Ramazan ayının olduğu 11 Mayıs'ta iftar öncesi evinden çıktı. Yakınlarına market alışverişi yapacağını söyleyen 90 yaşındaki adam, bir daha evine dönmedi. Kızıyla beraber kalan Bubur, eve dönmeyince endişelenen yakınları kısa süre sonra emniyet güçlerini arayarak yardım istedi. İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; demans hastası olduğu ifade edilen Hasan Basri Bubur'u bulmak için emniyet güçleri seferber oldu. Yanına kimliğini dahi almadan evden çıkan Bubur'u bulmak için o günden beri yapılan çalışmalar sürüyor. 

KÖPEKLER KOKUYU KAYBETTİ

Emniyet güçleri, 90 yaşındaki adamın bulunması için köpekleri dahi kullanıyor. Özel eğitimli köpekler, Bubur'un kokusunu, ana caddeye kadar aldı ancak daha sonra kokuyu kaybetti. Yetkililer, köpeklerin bu davranışının, 90 yaşındaki adamın ana yola kadar yürüdüğünün, daha sonra da bir araca binerek evinden uzaklaştığının belirtisi olduğunu ifade ediyor. 

MÜGE ANLI'NIN PROGRAMINA BAŞVURDULAR

Ailesi, birçok kayıp vakasının bulunmasına büyük rol oynayan Müge Anlı'nın programına da başvurdu ancak henüz sonuç çıkmadı. Hasan Basri Bubur'un akrabaları, son olarak basın yayın organlarına ilan vererek 90 yaşındaki adamı görenlerin ihbarda bulunmasını istedi.

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE ARANIYOR

Verilen ilanlarda Bubur'un gri pantolon ve siyah montla evden çıktığını, üzerinde kimliğinin belirlenebileceği herhangi bir belge olmadığı ifade edildi. 90 yaşındaki adamın İzmir'in dışına çıkmış olabileceğini değerlendiren emniyet ekipleri, yaklaşık 2 aydır bulunamayan adam için yeni bir çalışma başlattı. Hasan Bubur, 81 ilde başlatılan operasyonla şimdi Türkiye'nin her yerinde aranıyor.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım