SON DAKİKA

Gündem

İzmir'de mide ameliyatı olan hasta, 6 ayda 43 kilo verdi

Almanya'dan İzmir'e mide ameliyatı olmaya gelen Dövüş Sanatları Eğitmeni Ferdi Çakıcı, 6 ayda 133 kilodan 90 kiloya düştü.

9 Haziran 2019 15:08
İzmir'de mide ameliyatı olan hasta, 6 ayda 43 kilo verdi

Son dakika İzmir... Almanya'da yaşayan Dövüş Sanatları Eğitmeni Ferdi Çakıcı, 133 kiloya kadar çıktıktan sonra radikal bir karar alarak bıçak altına yattı. Bugüne dek tüm diyet çeşitlerini deneyen, sporu da bırakmayan Çakıcı, istediği kiloya ulaşamayınca en sonunda ameliyat oldu. Bel ağrısı ve şeker hastalığı problemi yaşamak istemeyen Çakıcı, ameliyat sonrasında 43 kilo verdi. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; yapılan ameliyat sonrası 6 ayda 90 kiloya düşen Çakıcı, 18 Nisan'da da ikinci müjdeli haberi adı. Çocuğunu kucağına alan Çakıcı, yaptığı açıklamada bel ağrısı ve şeker hastası yaşayan bir baba olmak istemediğini belirterek ameliyatının ana sebebinin bu olduğunu ifade etti. 

Mide ameliyatı Ferdi Çakıcı

MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI NEDİR ?

Mide küçültme ameliyatı, bugüne dek çeşitli diyet programlarını ve sporu deneyen, ilaç tedavisinden de yanıt alamayan hastalara uygulanan ve hastanın hızlı şekilde kilo vermesini sağlayan bir ameliyattır. Ameliyatta operatör doktor, hastanın midesinin yüzde 80'ini alır. Daha küçük bir mideye sahip olan hastanın açlık-tokluk hisleri değişmeye başlar. Artık daha az yiyerek doyan hasta, hızlı bir şekilde kilo verir.  

Mide ameliyatına giren kişilerin düzenli spor ve egzersiz yapmaya devam etmesi, bunun yanı sıra doktorun verdiği diyet programına uyması ve düzenli aralıklarla doktor kontrolüne gitmesi gerekiyor.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım