SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de otobüs, metro ve tramvay saatleri değişiyor

İzmir'de 9 Eylül tarihinden itibaren otobüs, metro ve tramvay saatleri değişecek, sefer sıklıkları artacak.

7 Eylül 2019 12:53
İzmir'de otobüs, metro ve tramvay saatleri değişiyor

İzmir'de otobüs ve raylı sistemlerde saatler değişiyor! Okulların açılacağı 9 Eylül tarihinden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı olan toplu ulaşım araçları, kış saatine geçecek. Otobüsler, metro ve tramvayda sefer sıklıkları artacak. İzmir metrosu, sabah ve akşam saatlerinde, yani ulaşımın en yoğun olduğu saatlerde sefer sıklığını 3 dakikaya kadar indirecek.

İzmir'de otobüs, metro ve tramvay saatleri değişiyor

Konak tramvayında seferler 5 dakikada 1, Karşıyaka tramvayında ise 7,5 dakikada bir sefer yapılacak. Böylece artacak olan yaya trafiğinin en hızlı şekilde bir yerden bir yere gitmesi sağlanacak. Seferlerin sıklaşmasıyla birlikte toplu ulaşım araçlarında yaşanması muhtemel yoğunluk da azaltılmış olacak.

Otobüslerin güncel saatlerine, ESHOT'un resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım