SON DAKİKA

İzmir

İzmir’de resim sergisi ve şiir akşamı

İzmir’de resim sergisi ve şiir akşamı günleri başlıyor.

3 Haziran 2019 00:19
İzmir’de resim sergisi ve şiir akşamı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Haziran ayı içerisinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) ve İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde sanat etkinlikleri düzenlenecek.

HIRVATİSTAN VE TÜRKİYE AKDENİZ BAĞLANTILARI RESİM SERGİSİ

Hırvat Ressam Miljenko Bengez'in “Hırvatistan ve Türkiye Akdeniz Bağlantıları” temalı resim sergisi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile düzenleniyor.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) üst katı batı galeri bölümünde düzenlenen resim sergisinin ziyaret saatleri ise; Ramazan Bayramı tatili boyunca her gün saat 12.00 ile 18.00 arasında olacak.

“Hırvatistan ve Türkiye Akdeniz Bağlantıları” başlığıyla resim severleri ağırlayacak sergi ücretsiz olarak İzmirlileri ağırlayacak.

28 Mayıs 2019 Salı günü başlayan resim sergisi, 23 Haziran 2019 Pazar gününe kadar devam edecek.

Hırvatistan ve Türkiye Akdeniz Bağlantıları

AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ HAKKINDA

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), İzmir’de bir çok kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Konserlerden sergilere, dinletilerden festivallere geniş bir yelpazede etkinliklerin yapıldığı sanat merkezi 2008 yılından bu yana İzmirlileri ağırlıyor. Mimar Tevfik Tozkoparan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni kültür sanat etkinlikleri için hazırlayan isim olarak biliniyor.  İzmir’in en çok bilinen sanat merkezlerinden biri olan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) 29.500 m2 alana sahip ve 1130 kişilik büyük salonu, 244 kişilik küçük salonu, 5 sergi salonu ile İzmir’de yapılan etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM)

NAZIM HİKMET VE AHMED ARİF ŞİİR AKŞAMI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 12 Haziran 2019 Çarşamba Günü, ünlü şairler Nazım Hikmet’in ve Ahmed Arif’in şiirlerini İzmirliler ile ücretsiz olarak buluşturacak. Sunumunu Dedocan Luvi'nin yapacağı şiir akşamında Nazım Hikmet’in ve Ahmed Arif’in şiirleri, resimler ve türküler eşliğinde şiir severlerle buluşacak.

İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde 12 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 21.00’de başlayacak etkinlikte şiirleri Orhan Alkaya, Gülce Başer ve Cezmi Ersöz gibi tanınmış isimler seslendirecek.

Ahmed Arif - Nazım Hikmet Şiir Akşamı 2019

İZMİR TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI KÜLTÜR MERKEZİ HAKKINDA

İzmir’de sembol bir yapı olan Tarihi Havagazı Fabrikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek İzmir’in önemli bir kültür merkezine dönüştürüldü. Toplamda 23 bin 250 m2 açık alana sahip olan Tarihi Havagazı Fabrikası’nda birçok düzenleme yapılarak etkinliklere ev sahipliği yapması için İzmirlilerin hizmetine sunuldu.

İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi
  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım