SON DAKİKA

İzmir

İzmir’de sağlık çalışanlarına 2 ayrı saldırı

İzmir Tepecik Hastanesi’nde ve bir Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli sağlık personeline yapılan saldırılar üzerine Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı 2 olaya tepki gösterdi.

12 Temmuz 2019 17:51
İzmir’de sağlık çalışanlarına 2 ayrı saldırı

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan hemşireye, hasta yakınları tarafından yumruk atıldı. Dün meydana gelen olayda, hastanenin dahiliye bölümünde görevli sorumlu hemşireye saldıran hasta yakınları, hemşirenin yüzüne ve kafasına yumruk attı. Olayın ardından Tepecik Hastanesi’ne gelerek hastane yönetimi ve güvenlik personeli ile görüşen Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Özgür Yıldırım, Tepecik Hastanesi’nde ve bir Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana gelen olaylara tepki göstererek sorumluların cezalandırılmasını istedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 2 AYRI SALDIRI

Tepecik Hastanesi’nde meydana gelen saldırı olayı hakkında konuşan Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Özgür Yıldırım, kalabalık bir grubun hastanede yumruk ve sopalarla yoğun bakım kapısını açtığını ve orada bulunan yoğun bakım hemşiresine yumruk attığını ifade etti. Grubun hastaneyi dağıttığını ve sağlık personellinin bir odaya kendilerini kilitleyerek kurtulduğunu söyleyen Yıldırım, olayın Tepecik Hastanesi’nde 1 saat sürdüğünü söyledi. İzmir’de bir Aile Sağlığı Merkezi’nde de başka bir olay olduğunu söyleyen Yıldırım, cezaevinden yeni çıkan bir şahsın, rapor yazdırmak için merkeze geldiğini, Aile Sağlığı Merkezi doktoru raporu yazmayınca, şahsın doktoru tehdit ettiğini söyledi. Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan doktorun başka bir doktordan yardım istediğini, bunu gören şahsın bilgisayar klavyesini doktora fırlattığını, diğer doktora ise yumruk attığını ifade eden Özgür Yıldırım, kalp pili takılı olan ve yumruk yiyen doktorun Çiğli Eğitim Hastanesi’ne kaldırıldığını, doktorun kalbinde ise ritim bozukluğunun tespit edildiğini söyledi.

“SERT CEZALAR UYGULANMALI”

İzmir’de meydana gelen her 2 olaya da tepki gösteren Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Özgür Yıldırım, bu tür olaylara karşı caydırıcı ve sert cezaların uygulanması gerektiğini söyledi. Sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddet olaylarından dolayı sabırlarının tükendiğini ifade eden Yıldırım, can güvenliklerinin olmadığını, acilen önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. Her 2 olayda mağdur olan sağlık çalışanlarının saldırganlardan şikâyetçi olduğunu söyleyen Yıldırım, saldırganların adalet karşısında ağır ceza alması ve bu cezaların örnek olması için ellerinden geleni yapacaklarını, davaların takipçisi olacaklarını kaydetti.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım