SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de sahte içki operasyonu tarihe geçti

İzmir ve Antalya'da yapılan sahte içki operasyonunda 200 bin boş şişe ele geçirildi. Operasyon, yakın tarihin en büyük başarılarından biri oldu.

25 Mayıs 2019 13:50
İzmir'de sahte içki operasyonu tarihe geçti

Son dakika İzmir... İzmir'de ve Antalya'da başlatılan sahte içki operasyonu, tarihi bir başarıyla sonuçlandı. Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri hedef alan ve bu kapsamda sahte içki üreten kişiler, teknik takibe takıldı. İki aylık takip sonucunda kişilerin İzmir'deki üretim fabrikası ile Antalya'daki satış noktaları belirlendi.  

İzmir sahte içki operasyonu

Eş zamanlı operasyon sonucunda 5 adrese yapılan operasyonda 8 şüpheli gözaltına alınırken 200 bin boş şişe, 100 bin kapak ve bandrol ele geçirildi. Yapılan operasyon, Türkiye'nin en büyük sahte içki operasyonlarından biri olarak tarihe geçti.

İzmir sahte içki operasyonu

SAHTE İÇKİ KÖR EDİYOR 

Yılbaşında yaşanan kutlamalar nedeniyle sık sık sahte alkol vakasıyla karşılaşılıyor. Sahte alkol yapımında kullanılan metil alkolden 25 gram tüketilmesi, insanı kör edebiliyor. Sahte alkol zehirlenmelerinde bulantı, kusma ve tansiyon düşmesi gibi rahatsızlıklar oluşuyor. 

İzmir sahte içki operasyonu

İçki tüketiminden 12 saat sonra etkileri genellikle sonuçlanırken sahte alkolde 12 saatten sonra şikayetler artar. Alkol tüketiminden 12 saat sonra hala rahatsızlıklar devam ediyorsa, acil bir şekilde hastaneye gidilmelidir.

Kaynak: İHA

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım