SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de trafik denetimleri en üst seviyeye çıkarıldı

İzmir'de Kurban Bayramı'nda herhangi bir kaza yaşanmaması adına, trafik denetimleri en üst seviyeye çıkarıldı.

10 Ağustos 2019 23:44
İzmir'de trafik denetimleri en üst seviyeye çıkarıldı

İzmir'de Kurban Bayramı heyecanı başlarken il sınırlarında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için de tedbirler artırıldı. 100'den fazla polis ekibi ve 120'ye yakın jandarma timinin yaptığı trafik kontrolleri ile yolculara bilgilendirmede bulunuldu. Karaçam mevkisinde bulunan denetimler sırasında yolculara araçlarını yavaş kullanmaları gerektiği ve emniyet kemerleri konusunda uyarılar yapıldı.

VALİ YARDIMCISI: AMACIMIZ KAZALARI AZALTMAK

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığına göre; denetim sırasında bölgede bulunan İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük, kontrollerle hedeflerinin kaza sayılarını azaltmak olduğunu dile getirdi. Sürücüleri kurallar hakkında bilgilendirdiklerini belirten Memük, vatandaşlara da huzurlu bayram diledi.

ŞİMDİYE KADAR KAZA YAŞANMADI

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın da denetimlerde yer aldı. Aşkın, bu yıl trafik kazalarının azaltılması amacıyla binlerce görevlinin çalıştığını söyledi. Bayram öncesinde büyük çapta bir trafik kazasının yaşanmadığının altını çizen Aşkın, çalışmalarının başarılı şekilde devam ettiğini belirtti. Yollarda 5,5 kilometrede bir polis veya jandarma aracının olacağı şekilde düzenleme yapıldığını söyleyen Aşkın, bu rakamın ortalamanın üzerinde olduğunu ifade etti.

HÜSEYİN AŞKIN: ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

İzmir'in çok fazla yerli turist ağırladığına dikkat çeken Aşkın, herhangi bir problem çıkaması adına ekiplerin denetim yaptığını belirtti. Ekiplerin şehirler arası yollarda çalıştığını söyleyen Aşkın, denetimlerin yoğun şekilde çalışmalara devam ettiğini ifade etti. İçişleri Bakanlığının bu yıl kazalara karşı özel önlem aldığını vurgulayan Aşkın, ekiplerin şimdiye dek başarıyla görev yaptığını söyledi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım