SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de yıldırım isabet eden Bayram Türkmen ve kızı hayatını kaybetti

İzmir Kınık'ta yıldırım isabet eden tütün işçisi 47 yaşındaki Bayram Türkmen ve kızı hayatını kaybetti.

11 Temmuz 2019 11:14
İzmir'de yıldırım isabet eden Bayram Türkmen ve kızı hayatını kaybetti

İzmir'in Kınık ilçesinde, 47 yaşındaki Bayram Türkmen ile 14 yaşındaki kızı Tülin Türkmen, yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Kınık'ta tütüncülük yapan ve tütünlerin ıslanmaması için üstünü örtmeye çalışan Türkmen, gece 02.00 sıralarında kızıyla birlikte dışarı çıktı. Türkmen ve kızına yıldırım isabet etti. Bayram Türkmen ve kızı, kısa süre sonra hayatını kaybetti. 

MEVSİMLİK İŞÇİLER ZOR DURUMDA 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Kınık'ta bulunan mevsimlik işçiler, sağanak yağmur nedeniyle zor duruma düştü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, ekipleri harekete geçirerek çadırlarda kalan mevsimlik işçilere yardım etti. 22 personelin görev yaptığı çalışmalarda mevsimlik işçilere ve ailelerine insani yardım yapıldı. Belediye yetkilileri; vatandaşlara yiyecek, giyecek ve bebek bezi gibi olanaklar sundu. Mevsimlik işçilerin bazılarının çadırları, şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle uçarak kullanılmaz hale geldi. Çadırların içinde bulunan eşyalar da uçtu. 200'den fazla kişi, kalacak yerleri olmadığı için spor salonuna gönderildi. 

PSİKOLOJİK DESTEK SAĞLANACAK 

Büyükşehir Belediyesi, rüzgar ve yağmur nedeniyle zor durumda kalan vatandaşların psikolojilerinin bozulduğunu düşünerek yardım etme kararı aldı. Buna göre olaylardan etkilenen vatandaşlara psikolojik destek sağlanarak bu olayı en az hasarla atlatmaları sağlanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yardım çalışmalarını, Genel Sekreter Buğra Gökçe koordine ediyor.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım