SON DAKİKA

Güncel

İzmir’e kayıt için gelen gençlere büyük sürpriz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesinde, üniversite kaydı yapmak için İzmir’e gelenleri otogarda karşıladı.

21 Ağustos 2019 11:16
İzmir’e kayıt için gelen gençlere büyük sürpriz

İzmir’e üniversite kaydı için gelen gençler büyük bir sürprizle karşılaştı. İzmir Otogarı’nda öğrenci gençleri karşılayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in yeni gençlerine ‘hoş geldiniz’ dedi.

İZMİR GENÇLERE KUCAK AÇIYOR

Günün en erken saatlerinde İzmir Otogarı’na giderek “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesinde gönüllü çalışan gençlerle buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, örnek projelerinden dolayı gençlere teşekkür ettiğini kaydetti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yapılan projede, STK’lar, yerel yönetimler ve gönüllü gençlerin yer aldığı ve İzmir’e eğitim için gelen gençlere şehrin tanıtılması ve kolay uyum için yardımcı olunduğu bilgisi paylaşıldı. Daha sonra, İzmir’de bulunan üniversitelerden birinde eğitim hayatına devam edecek olan ve üniversite kayıtlarını yapmak için İzmir’e gelen gençleri karşılama ekibine katılan Başkan Soyer, “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesinin, gençlerin İzmir’e uyumu için önemli olduğunu kaydetti. Bu proje ile gençlerin güler yüzle karşılandığını ve dayanışmanın otogardan başladığını söyleyen Başkan Soyer, İzmirli gençlerle gurur duyduğunu dile getirdi.

ÖĞRENCİLERE YOL GÖSTERİYORLAR

3 gündür öğrencileri karşılayan proje gönüllüleri, günün erken saatlerinden itibaren otobüslerle İzmir’e gelen gençlere, yapacakları işlemler için yol gösteriyor. Üniversite kaydı için İzmir’e gelen gençlerin tedirgin olmaması ve kayıtlarını kolaylıkla yapması için yardımcı olan gençler, öğrencilere ayrıca sıcak çorba, çay ikramında da bulunuyor. Öğrencilerin tüm soruları yanıtlanıyor ve ücretsiz servislerle eğitim kurumuna götürülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan projeye çeşitli sivil toplum kuruluşlarının ve Çiğli, Bornova, Buca ve Balçova ilçe belediyelerinin de destek verdiği kaydedildi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım