SON DAKİKA

İzmir

İzmir Emniyeti'nin kaçak içki operasyonunda yüzlerce şişe içki ele geçirildi

İzmir Emniyeti'nin 1 aylık teknik ve fiziki takip sonucunda yaptığı operasyonda Bornova 4. Sanayi Sitesi'ndeki depoda yüzlerce şişe sahte alkol ele geçirildi.

11 Haziran 2019 00:40
İzmir Emniyeti'nin kaçak içki operasyonunda yüzlerce şişe içki ele geçirildi

İzmir polisinin düzenlediği operasyonda yüzlerce şişe içki ele geçirildi. Yapılan ihbar üzerine başlatılan 1 aylık teknik ve fiziki takip çalışması sonunda, şüphelilerin bulunduğu aracı Bornova'da durdurdu. Aracın içinde yapılan aramada az miktarda sahte içki ele geçirilirken araç içindeki 5 şüpheli gözaltına alındı. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; şüphelilerin gözaltına alınmasının ardından, sahte içki imal edildiği düşünülen Bornova 4. Sanayi Sitesi'ndeki depoya yapılan operasyonda ise 856 şişe ve 250 litre şişelenmeye hazır sahte alkol bulundu. Öte yandan emniyet ekipleri, binada etil alkol, boş şişe, etiket ve buna benzer sahte alkol üretmek için kullanılan malzemeyi ele geçirdi. 

DEPODA ÇOCUKLAR DA BULUNDU

Polis ekiplerinin yaptığı operasyon sırasında, şişeleme işlemlerine devam eden 2 çocuk da fark edilerek yakalandı. Günlük 300 lira karşılığında şişeleme işlemi yaptıklarını söyleyen çocuklar, Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Öte yandan adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si tutuklanırken 3 kişi ise adli kontrol şüphesiyle serbest bırakıldı.

Yakalanan kişilerin, sahte içkiyi kent merkezi ve turizm merkezlerine sattığı belirtildi.

KAÇAK İÇKİ ÜRETİMİ CEZASI

Alkollü içkilerin veya etil alkolün, bandrol, etiket ve hologram gibi işaretlerini taklit ederek bunları ülkeye sokan veya bunları üreterek bir bedel karşılığında veya bedelsiz olarak satanlar, ayrıca bu ürünleri satın alanlar, 3 yıldan 6 yıla kadar hapis ve 20 bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. 

Bu fiiller, teşebbüs aşamasında olup tamamlanmamış olsa dahi, tamamlanmış gibi cezalandırılır.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım