SON DAKİKA

İzmir

İzmir Emniyeti, Ramazan Bayramı'ndan yüz akıyla çıktı

İzmir'de jandarma ve polis ekipleri, Ramazan Bayramı'nda Çeşme'de alınan yoğun önlemlerle herhangi bir problem yaşanmasına engel oldu.

7 Haziran 2019 19:29
İzmir Emniyeti, Ramazan Bayramı'ndan yüz akıyla çıktı

Son dakika İzmir... 9 günlük Ramazan Bayramı'nda tatil yapmak isteyen vatandaşlar, çevre illerden İzmir'in Çeşme ilçesine akın etmişti. Çeşme Belediyesi'nin aldığı kararla şezlonglar ve şemsiyeler kaldırılırken daha fazla vatandaşın Ilıca Plajı'ndan yararlanması sağlanmıştı. Bayramın ilk gününü aileleriyle kutlayan vatandaşlar, bayramın ikinci gününde ise Çeşme'yi ağzına kadar doldurdu. Ilıca Plajı'ndaki yoğunluk esnafın da yüzünü güldürürken yoğunluk nedeniyle yollar ara ara durma noktasına geldi. 

İzmir'de jandarma ekipleri, Ramazan Bayramı tatilinin ilk gününden itibaren trafiği karadan ve havadan denetledi. Herhangi bir kaza yaşanmaması için oldukça dikkatli olan jandarma ekipleri, ihlallere para cezası kesti. Jandarma ekipleri, sürücülerin dikkatli olması için de sık sık uyarılarda bulundu. 

Jandarma ekipleri araçları sık sık durdurarak uyarılarda bulundu

POLİSLE ORTAK ÇALIŞTILAR 

Çeşme'de Ramazan Bayramı öncesinde alınan kararla polis ve jandarma ekipleri, Ilıca Plajı'nda ve çevre bölgelerde emniyeti ortaklaşa sağlamıştı. İzmir Emniyeti, Çeşme'de herhangi bir problem çıkmaması adına 24 saat boyunca görev yapan ek personel görevlendirmişti. Görevlendirilen personellerin bir kısmı üniforma ile, bir kısmı da sivil olarak Ilıca Plajı'nda huzuru sağlamıştı. 

Ramazan Bayramı boyunca Çeşme'de kimsenin mal veya can kaybının olmaması, önemli bir sorun yaşanmaması da yüzleri güldürdü. 

Öte yandan Ramazan Bayramı tatilinin ilk 6 gününde, Türkiye'nin tamamında 52 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti.

İlgili Haberler

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım