SON DAKİKA

İzmir

İzmir'in Aliağa ilçesinde 27 düzensiz göçmen yakalandı

İzmir'in Aliağa ilçesinde bir aracın içinde 27 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler İl Göç İdaresine, sürücü ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 Haziran 2019 11:35
İzmir'in Aliağa ilçesinde 27 düzensiz göçmen yakalandı

Son dakika İzmir... İzmir'in Aliağa İlçesi'nde kontrol yapan jandarma ekipleri, İzmir-Foça yolunda bir aracı durdurdu. Aracın içinden 13'ü çocuk ve 14 yetişkin olmak üzere Afganistan uyruklu 27 düzensiz göçmen çıktı.  

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; aracı kullanan ve yasa dışı geçişi organize ettiği iddia edilen K.G. ile birlikte 27 kişi yakalandı. Göçmenler İl Göç İdaresine gönderilirken K.G., tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

İzmir Aliağa Düzensiz Göçmen

4 GÜN ÖNCE 170 KİŞİ YAKALANMIŞTI 

İzmir Emniyet'i, geçtiğimiz günlerde yaptığı operasyonda Aliağa, Çeşme, Seferihisar ve Dikili'de gerçekleştirdiği operasyonda 170 düzensiz göçmeni yakalamıştı. Göçmenlerin büyük çoğunluğunun Afrikalı olduğu anlaşılırken yakalanan göçmenler İl Göç İdaresi'ne teslim edilmişti. 

Geldiği ülkede yaşamak için yasal prosedürlere uymayan, yani ülkede kalmak için yasal hakkı bulunmayan kişilere düzensiz göçmen deniyor. Bu kişiler, ülkelerde genellikle sahte belgelerle yaşıyor.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım