SON DAKİKA

Kültür Sanat

İzmir'in altın çocuğu Çınara Manaflı, ABD'den ödülle döndü

ABD'de konser veren 10 yaşındaki Çınara Manaflı, New York'tan ödül kazanarak döndü.

21 Haziran 2019 16:08
İzmir'in altın çocuğu Çınara Manaflı, ABD'den ödülle döndü

İzmir'in 10 yaşındaki yeteneği Çınara Manaflı, ABD'de gerçekleştirdiği konserle kendine hayran bıraktı. Carnegie Hall'de yeteneklerini sergileyen Manaflı, büyük alkış topladı.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Rusya'da düzenlenen yarışmada 3.'lüğü elde eden, bu kapsamda ABD'de konser vermeye hak kazanan Manaflı, New York'ta yapılan başka bir yarışmaya katılarak 2. oldu.

İLK ÖDÜLÜNÜ 5 YAŞINDA ALDI

Piyanist annesi ve kemancı babasının destek verdiği Çınara Manaflı, yeteneği sayesinde ödülleri 5 yaşında toplamaya başladı. 2014 'te Mozart Akademi Ulusal Piyano Yarışması'nda ve İngiltere Newcastle Piyano Yarışması'nda ödül kazanan genç yetenek, her yıl kendini daha da geliştirdi.

İtalya'da ve Almanya'da da ödül alan Çınara, 2 yıl önce Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin öğrencisi oldu.

ABD'de Viva-Music Uluslararası Klasik Müzik Yarışması'nda 2.'lik kazanan Çınara, her gün en az 2 saat piyano eğitimi alıyor. Chopin hayranı olan Çınara, müziği çok sevdiğini belirtiyor.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım