SON DAKİKA

İzmir

İzmir'in Balçova Belediyesi, gençleri Avrupa'ya staja gönderiyor

Balçova Belediyesi, açtığı eğitim programında başarılı olan 25 öğrenciyi Avrupa'da staja gönderecek. Bu öğrencilerin tüm masrafları karşılanacak.

3 Temmuz 2019 14:01
İzmir'in Balçova Belediyesi, gençleri Avrupa'ya staja gönderiyor

İzmir'in Balçova Belediyesi, işsizlik sorununu çözmek ve gençlerin daha iyi bir kariyere sahip olabilmesi için kolları sıvadı. Belediye, açtığı eğitim kursu için başvuran kişileri sınava tabii tuttu. Sınavdan başarıyla ayrılan 35 öğrenci, eğitim programına başladı. Eğitim programının yarısı tamamlanırken eğitim bittiğinde bu öğrenciler yeniden sınava girecek.

PROGRAMI AVRUPA BİRLİĞİ FİNANSE EDİYOR 

Sınavda başarılı olan öğrencilerin 25'i, yurt dışında yapılacak staj için Avrupa'ya gidecek. Avrupa Birliği'nin bir programı olan projede gençler, Belçika, Portekiz, İtalya veya Sırbistan'a giderek eğitime başlayacak. 45 günlük staj sırasında gençler, hiçbir şekilde masraf yapmayacak. Stajın bütçesi, Avrupa Birliği'nin sağladığı 220 bin euroluk hibeden karşılanacak. Eğitim programında kodlama, dijital tasarım ve halkla ilişkiler gibi derslerden geçen öğrencilerden, sınavı geçemeyen 10 kişi ise Türkiye'de staj yapacak.

HEDEF İŞSİZLİĞİ AZALTMAK 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, hedeflerinin gençlerin karşı karşıya kaldığı işsizlik problemini çözmek olduğunu belirtti. Avrupa Birliği'nin finanse ettiği programla birlikte öğrencilerin hiçbir şekilde ücret ödemeden yurt dışındaki staj yerlerine gideceklerini ve orada eğitim göreceklerini ifade eden Çalkaya, yurt dışına gidecek bütün gençlerin başarılı olacağına inandığını ifade etti. Çalkaya, sözlerini gençlerin her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini dile getirerek sonlandırdı.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım