SON DAKİKA

İzmir

İzmir kaçak göçmen operasyonunda 75 kişi yakalandı

İzmir'de Sahil Güvenlik ekiplerinin başlattığı kaçak göçmen operasyonunda 75 kişi yakalandı.

8 Haziran 2019 12:16
İzmir kaçak göçmen operasyonunda 75 kişi yakalandı

Son dakika İzmir... İzmir Sahil Güvenlik ekipleri, Seferihisar ve Çeşme'de başlattığı kaçak göçmen operasyonunda 75 kişiyi yakaladı. 

Ekipleri gece saat 01.10'da lastik bot içinde birçok göçmenin Yunanistan'a geçmeye çalıştığını tespit edildi. Harekete geçen Sahil Güvenlik ekipleri, büyük çoğunluğu Afrikalı olan 53 göçmenin botunu durdurdu. Sahil Güvenlik, botu kontrol altına alırken göçmenleri de kendi botuna bindirdi. Sığacık Limanı'na getirilen göçmenler, haklarında yapılan işlemlerin ardından İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi. 

SABAH DA ÇEŞME'DE YAKALANDI 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Sahil Güvenlik ekipleri, sabah saatlerinde gelen ihbar üzerine yeniden çalışma başlattı. Altınkum Plajı önlerinde kaçak göçmenlerin bulunduğu anlaşıldı. Sahil Güvenlik ekipleri, göçmenlerin olduğu bölgeye giderek göçmen botunu durdurdu.

Botta yer alan 22 göçmen Sahil Güvenlik botuna alındı. Ekipler, yakaladıkları göçmenleri kıyıya çıkararak haklarında işlem yaptı. 

Aralarında çocukların da bulunduğu göçmenler, İl Göç İdaresi'ne sevk edildi. 

KISA SÜRE ÖNCE FOÇA'DA YAKALANMIŞTI 

Son günlerde artan kaçak göçmen vakaları, geçtiğimiz günlerde yine gerçeklemişti. Foça'da botu arıza yapan kaçak göçmenlere Sahil Güvenlik ekipleri müdahale etmiş ve 35 göçmeni yakalayarak haklarında işlem yapmıştı.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 Sivas doğumlu Adem Erdoğan gazeteciliğe alaylı olarak başladı ve ilk yerel gazetesini 2010 yılında kurdu. 2012 yılında Türkiye'nin önde gelen bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alan Adem Erdoğan, 5 yıl süreyle ulusal haber siteleri, kültür-sanat, kadın, sinema, yerel ve sektörel sitelerin ‘İçerik Yöneticiliği’nde, 'Editör, Sosyal Medya ve Hukuk İşleri Yöneticisi' olarak çalıştı. Muhtelif dergilerde şiirleri de yayınlanan Adem Erdoğan'ın yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar da var. Bir Edebiyat Dergisi'nin Yayın Koordinatörlüğü görevini gönüllü olarak yürüten Adem Erdoğan, edebiyatı ve haberi hayatının önemli bir parçası olarak görüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım