SON DAKİKA

İzmir

İzmir Karşıyaka’da Ay-Yıldız coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir Karşıyaka’yı ziyaret etmesi ve KSK armasını ay-yıldız ile onurlandırmasının 93. Yıldönümü büyük coşkuyla kutlandı.

24 Haziran 2019 20:50
İzmir Karşıyaka’da Ay-Yıldız coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1926 yılı Karşıyaka ziyaretinde, Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) armasına ay-yıldız eklenmesi talimatı vermesinin üzerinden 93 yıl geçti. Karşıyaka’da her yıl düzenlenen tören bu yıl da coşkuyla geçti.

ETKİNLİKLERİ, KARŞIYAKA BELEDİYESİ VE 1912 KARŞIYAKA DERNEĞİ DÜZENLEDİ

Karşıyaka Belediyesi ve 1912 Karşıyaka Derneği işbirliğinde gerçekleşen etkinlikler, “Ay-Yıldız Var Göğsümüzde” sloganı ile düzenlendi. Karşıyaka Anayasa Meydanı’nda düzenlenen törene yüzlerce Karşıyakalı, Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anmak için geldi. Törenin ardından Karşıyaka Latife Hanım Köşkü’nün bahçesinde, Atatürk’ün KSK’yi ziyareti sırasında çekilen fotoğraf canlandırıldı.

KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANI CEMİL TUGAY’DAN ANLAMLI KONUŞMA

Atatürk’ün Karşıyaka’yı ziyaret etmesi ve Karşıyaka Spor Kulübü’nün armasına ay-yıldız ekletmesinin 93. Yıldönümü etkinliklerinde konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, 24 Haziran’ın Karşıyaka’nın gurur günü olduğunu söyledi. 24 Haziran gününün, Atatürk’ün Karşıyaka’nın göğsüne ay-yıldızı armağan ettiği gün olduğunu dile getiren Başkan Cemil Tugay, nice yüz yıllar boyunca Karşıyaka’nın aynı duruşu, 1926’da olduğu gibi göstereceğini söyledi.

KARŞIYAKA LATİFE HANIM KÖŞKÜ ANI EVİ’NDE DUYGU DOLU ANLAR

Karşıyaka 93. Yıldönümü etkinliklerine İzmir’den STK temsilcileri, gaziler Karşıyaka Spor taraftarları ve her yaştan sporcu da katıldı. Törenin ardından Karşıyaka Latife Hanım Köşkü Anı Evi Özel Müzesi’nin bahçesinde 1926’da çekilen fotoğrafın tekrar canlandırılması yapıldı.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım