SON DAKİKA

İzmir

İzmir Konak’ta parklar yenileniyor

Konak Belediyesi 3 ayrı mahallede bulunan parkı yenileyerek kullanıma açtı.

6 Haziran 2019 15:58
İzmir Konak’ta parklar yenileniyor

Son Dakika İzmir... Konak Belediyesi tarafından yenilenen parklar vatandaşların kullanımına sunuldu. Konak Göztepe Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Reşat Tahir Kınacıgil Parkı, Çankaya Mahallesi’nde Behçet Uz Parkı ve Güneşli Mahallesi’nde bulunan Osman Öksüz Parkı Konak Belediyesi ekiplerince mahalle sakinleri için yenilendi. Konak’ta yer alan tüm parkların yenileme çalışmaları sürüyor.

KONAK BELEDİYE BAŞKANI ABDÜL BATUR’UN PARKLARLA İLGİLİ AÇIKLAMASI

İHA’nın haberine göre, Konak’ta yenilenen ve yenilenecek parklarla ilgili açıklama yapan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, vatandaşlardan en çok yeşil alan ihtiyacı ile ilgili talepler geldiğini, Konak sınırları içinde yer alan tüm parklarda tespitler yaparak yenileme çalışmalarını başlattıklarını söyledi. 3 mahallede yaptıkları gibi, Konak’ta bulunan tüm parkları elden geçireceklerini ifade eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçenin yapısına uygun ve Konaklı çocukların daha rahat edeceği ve eğlenceli vakit geçireceği parkları hizmete sunacaklarını söyledi.

İzmir Konak Parkları

KONAK GÖZTEPE, ÇANKAYA VE GÜNEŞLİ’DE YENİLENEN PARKLAR

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Güneşli Mahallesi’nde bulunan Osman Öksüz Parkı, Çankaya Mahallesi’nde bulunan Behçet Uz Parkı ve Göztepe Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Reşat Tahir Kınacıgil Parkı’nda yaptıkları yenileme çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaştı. Başkan Abdül Batur, yaptıkları çalışmaların ardından parkların vatandaşlar için daha kullanışlı ve estetik bir hale getirildiğini söyledi.

KONAK GÜZELYALI PARKI BAYRAMDAN SONRA YENİLENECEK

Konak’ta bulunan 3 parkın yenilendiğini söyleyen Başkan Abdül Batur, Güzelyalı Parkı’nın da Konak Belediyesi tarafından bayramdan sonra yenileneceğini söyledi. Güzelyalı Parkı’nı baştan aşağı yenileyeceklerini ifade eden Başkan Batur, çevre düzenlemesi yapacaklarını, oyun gruplarını kuracaklarını, Güzelyalı Parkı’nın bu çalışmaların ardından kısa sürede hizmete açılacağını ifade etti.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım