SON DAKİKA

İzmir

2019 İzmir Ödemiş Kiraz ve Meyve Fidanı Festivali başlıyor

İzmir'in Ödemiş ilçesinde artık bir gelenek haline gelen Kiraz ve Meyve Fidanı Festivali'nin programı belli oldu.

6 Haziran 2019 15:45
2019 İzmir Ödemiş Kiraz ve Meyve Fidanı Festivali başlıyor

Son dakika İzmir... İzmir'in Ödemiş ilçesinde bu yıl düzenlenecek Kiraz Festivali ve Meyve Fidanı Festivali'yle ilgili tüm detaylar belli oldu. Ödemiş Belediyesi, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruyla etkinlik programlarını açıkladı. Bademli Köyü'nde düzenlenecek festival, 9 Haziran'da yapılacak. 

ÖDEMİŞ 50. KİRAZ FESTİVALİ 

Ödemiş Belediyesi'nin bu yıl 50. kez düzenleyeceği Kiraz Festivali, kiraz üretiminin en önemli noktalarından biri olan Bademli Mahallesi'nde yapılacak. Her yıl düzenlenen etkinlik, saat 14.00'te başlayacak. Festivalde, Türk Halk Müziği ve Türk Pop Müziği konserleri de gerçekleştirilecek. Etkinlikte, en iyi kiraz üreticisine ödüller de verilecek. 

Ödemiş Kiraz Festivali

ÖDEMİŞ 17. FİDANCILIK FESTİVALİ 

Bu yıl 17. kez düzenlenen Fidancılık Festivali de tıpkı Kiraz Festivali gibi Bademli Köyü'nde yapılacak. Festivalde, meyve fidanı yetiştiren çiftçiler de yarışacak. En iyi meyve fidanı yetiştiricisi, verilecek ödülün sahibi olacak. 

Festivallerin yanı sıra Ödemiş'te Yunan işgaline karşı direnişin 100. yıl dönümü de kutlanacak. Pazar günü, İlkkurşun Anıtı önünde çelenk sunma, İstiklal Marşı'nın okunması ve yapılacak konuşmaların ardından festivallere geçilecek.

Ödemiş Kiraz Festivali

ÖDEMİŞ'E NASIL GİDİLİR? 

Kiraz Festivali ve Meyve Fidanı Festivali'nin düzenleneceği Ödemiş'e, ilçe merkezinden ve İzmir Otogarı'ndan gün içinde birçok araç hareket etmektedir. Sabah 05.00'te başlayan toplu taşıma araçları, akşam 21.00'e kadar hizmet vermektedir. Öte yandan Ödemiş - Torbalı - İzmir demiryolu hattından günde 5 kez sefer yapılmaktadır.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım