SON DAKİKA

İzmir

İzmir temizlik seferberliğinin yeni durağı Kemeraltı oldu

İzmir’de 11 ilçede başlayan temizlik seferberliği kampanyasının yeni durağı Tarihi Kemeraltı Çarşısı oldu. Temizliğe Tunç Soyer de katıldı.

14 Eylül 2019 15:55
İzmir temizlik seferberliğinin yeni durağı Kemeraltı oldu

İzmir temizlik seferberliği, 11 ilçede İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılmıştı. “İzmir’e toz kondurmuyoruz” sloganı ile her hafta başka bir yerde temizlik çalışması yapan büyükşehir temizlik ekiplerine, İzmirli gönüllü vatandaşlar da katılıyor ve temizlik yapıyor.

TARİHİ KEMERALTI ÇARŞISI TEMİZLENDİ

İzmir temizlik seferberliğinin bu hafta ki durağı Tarihi Kemeraltı Çarşısı oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı çalışmalarda, temizlik personel sayısının arttığı ve yeni temizlik araçlarının eklendiği gözlendi. İzmir’in 11 ilçesinde, her hafta Cumartesi günü temizlik kapsamlı temizlik çalışması yapan belediye ekiplerinin bu haftaki mıntıka temizliği Kemeraltı’nda yapıldı. İzmirlilerin de gönüllü olarak çalışmalara katıldığı temizlik seferberliğine bu hafta İZELMAN Ana Okulları’nın öğrencileri katıldı.

TUNÇ SOYER DE TEMİZLİK YAPTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İZELMAN Ana Okulları öğrencileri Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda temizlik yaptı. Süpürge arabasını kullanan Başkan Soyer, Kemeraltı’nda yerde tek bir izmarit bile bırakmayacaklarını kaydetti. Başkan Tunç Soyer’e Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve Narlıdere, Bayraklı, Karşıya ve Gaziemir ilçe belediye başkanları da eşlik etti. Temizlik seferberliğine Kemeraltı esnafı da destek vererek çalışmalara katıldı.

İZELMAN ANA OKULLARI GÖSTERİ YAPTI

İzmir temizlik seferberliğinin Kemeraltı ayağında, İZELMAN Ana Okulları öğrencileri de şarkılı bir gösteri gerçekleştirdi. Anaokulu öğrencilerinden 5 yaşındaki Emir Doğan, Başkan Tunç Soyer’e çok mutlu olduğunu, dünyanın güzel bırakılması gerektiğini kaydederek teşekkür etti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım