SON DAKİKA

Gündem

İzmir Tire’de otantik defile

İzmir Tire’de, Anadolu motifleriyle bezenmiş ‘Osmanlı’dan günümüze otantik kıyafetler defilesi’ büyük ilgi topladı.

22 Haziran 2019 22:11
İzmir Tire’de otantik defile

Tire’de Halk Eğitimi Merkezi tarafından Osmanlı’dan günümüze otantik kıyafetler defilesi yapıldı. Anadolu motiflerinin yer aldığı defile büyük beğeni topladı.

TİRE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ DEFİLESİ 8. KEZ YAPILDI

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, İzmir Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen defile 8. Kez düzenlendi. Tire’de düzenlenen ve profesyonel mankenlerin podyuma çıktığı defile İzmirlilerin ilgisiyle karşılandı.

ANADOLU MOTİFLİ KIYAFETLERİ PROFESYONEL MANKENLER SERGİLEDİ

Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin ve giyim öğretmenlerinin kurs dönemi boyunca Anadolu motifleri işleyerek hazırladıkları 30 kıyafet, profesyonel mankenler tarafından sergilendi. Defile gecesinde konuşan Tire İlçe Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Tire Halk Eğitimi Merkezi’nin bölgede bir marka olduğunu söyledi. Otantik kıyafetler defilesinin Avrupa standartlarında olduğunu dile getiren Tanrıseven, Anadolu kültürünü yansıtan otantik kıyafetleri hazırlayan kursiyerlere, eğitmenlere ve mankenlere teşekkür etti.

TİRE’DE DOLU DOLU YILSONU ETKİNLİKLERİ

Anadolu motifli defilenin ardından İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Tirelilere konser verdi. İki gün süren Tire yılsonu etkinliklerinde birinci gün Ritim Grubu Gösterisi, Halk Oyunları ve Dans Gösterisi, Tire Belediyesi Bandosu Konseri yapıldı. İkinci gün ise yine Halk Oyunları Gösterileri ile birlikte Tire Halk Eğitimi Merkezi’nden halk oyunları ekibi sahneye çıktı.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım