SON DAKİKA

İzmir

İzmirli balıkçılara ‘kaçakçılık’ uyarısı geldi

İzmir Aliağa Sahil Güvenlik Komutanlığı, balıkçılara göçmen kaçakçılığı konusunda dikkatli olmaları yönünde bilgilendirme yaptı.

17 Eylül 2019 14:16
İzmirli balıkçılara ‘kaçakçılık’ uyarısı geldi

İzmir Aliağa Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri balıkçıları bilgilendirdi. İzmirli balıkçılara Su Ürünleri Kanunu ve deniz ürünlerinin korunması ile ilgili balıkçılık mevzuatları aktarıldı.

BALIKÇILARA YASA VE MEVZUAT ANLATILDI

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Aliağa’daki balıkçılara yönelik düzenlediği toplantıda, ekipler tarafından yapılan denetimlerde nelerin kontrol edildiği, teknelerde mutlaka bulunması gereken belge ve malzemeler, su ürünleri avcılığına dair yasaklar ve av yasaklarına uyulmadığı takdirde uygulanacak cezalar ayrıntılı olarak balıkçılara anlatıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, teknelerde asılı olan bayraklara da özen gösterilmesi, eski, soluk ve yırtık bayrakların yenileri ile değiştirilmesi, mutlaka yedek bayrak bulundurulması gibi hatırlatmaları da tekrar balıkçılara iletti.

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI UYARISI YAPILDI

Toplantının bir diğer konusu ise göçmen kaçakçılığı oldu. Göçmen kaçakçılığı yapan grup ya da kişilere karşı dikkatli olunmasını isteyen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, şüpheli durumlarda ise kendileri ile en kısa sürede irtibat kurulmasını istedi. Toplantıda balıkçılar da söz alarak, merak ettikleri soruları sordular ve karşılaştıkları sorunları anlattılar. Aliağa Avcı Ramadan’da yapılan toplantıya Aliağa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü temsilcileri ile Çandarlı, Çakmaklı, Yeni Şakran Su Ürünleri Kooperatifleri yönetimi ve üyeleri de katıldı.

Kaynak: İHA

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım