SON DAKİKA

İzmir

İzmirli İbrahim Çolak, cimnastikte dünya şampiyonu oldu

İzmirli sporcu İbrahim Çolak, Almanya'da düzenlenen dünya şampiyonasında halka aletinde altın madalya kazanarak Türk spor tarihine geçti.

13 Ekim 2019 12:44

İzmirli sporcu İbrahim Çolak, Almanya'da düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda, halka aletinde yarıştı. 24 yaşındaki cimnastikçi, Brezilyalı ve Fransız rakiplerini geçerek 14,933'lük derecesiyle altın madalya kazandı. 

TÜRK SPOR TARİHİNE GEÇTİ

Cimnastikte dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu unvanını elde eden İbrahim Çolak, bu sonuçla 2020'de Tokyo'da düzenlenecek olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. İbrahim Çolak, madalya töreninde İstiklal Marşı okunurken asker selamı verdi.

İzmirli İbrahim Çolak, cimnastikte dünya şampiyonu oldu

MADALYAYI TÜRK MİLLETİNE ARMAĞAN ETTİ

Şampiyonluk sonrası açıklamada bulunan İbrahim Çolak, madalyayı şehitlerimize, askerlerimize ve Türk milletine armağan ettiğini ifade etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü de İzmirli sporcu için kutlama mesajı yayınladı.

İzmirli İbrahim Çolak, cimnastikte dünya şampiyonu oldu
  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım