SON DAKİKA

İzmir

İzmirli klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici'nin acı günü

İzmirli klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici'nin 85 yaşındaki amcası hayatını kaybetti.

26 Mayıs 2019 13:35
İzmirli klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici'nin acı günü

Son dakika İzmir... İzmirli ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici'nin acı günü... Şenlendirici'nin, tıpkı kendisi gibi klarnet virtüözü amcası Zeki Şenlendirici, kalça kemiğindeki kırık nedeniyle bir süredir Bergama'da tedavi görüyordu. Ameliyat sonrası yoğun bakıma kaldırılan Zeki Şenlendirici, hayatını kaybetti. Zeki Şenlendirici, Bergama'da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Hüsnü Şenlendirici amcası

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ KİMDİR?

1976 Bergama doğumlu olan klarnet vitrüözü Hüsnü Şenlendirici, dedesi ve babası gibi 5 yaşında klarnet çalmaya başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun olmuştur. 2000'li yılların sonlarında yurt dışı turneleri yapmaya başlayan Hüsnü Şenlendirici, ABD'de konser ve dersler vermeye başlar. Türkiye'de hatrı sayılır bir hayran kitlesi bulunan Hüsnü Şenlendirici, ilki 1998'de, sonuncusu 2015'te 11 albüm çıkarmıştır. Öte yandan Şenlendirici, yurt içinde ve dışında birçok ödül almıştır.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım